1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YERLİ FUTBOLCULAR İÇİN KOMİTE OLUŞACAK
YERLİ FUTBOLCULAR İÇİN KOMİTE OLUŞACAK

YERLİ FUTBOLCULAR İÇİN KOMİTE OLUŞACAK

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, yerli futbolcularla kulüpler arasında sözleşme yapılması amacı ile bir çalışma başlattı.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, yerli futbolcularla kulüpler arasında sözleşme yapılması amacı ile bir çalışma başlattı.

2013-2014 sezonundan itibaren Süper Lig başlangıç olacak şekilde yerli futbolculara kulüpleri arasında sözleşme yapılması amacıyla çalışma yapılması için 7 kişilik bir komitenin oluşturulmasına ve bu komitenin de KTFF Başkanı ve KTFF’den iki hukukçunun yanı sıra KKTC Kulüpler Birliği’nden, KKTC Futbolcular Derneği’nden, K.T. Spor Yazarları Derneği’nden ve K.T. Futbol Antrenörleri Derneği’nden de birer kişiden oluşması kararı alındı.

2012-2013 Sezonunda uygulanacak olan KTFF Formlarının (Form 1-15) www.ktff.net’de yayınlanarak yürürlüğe girmesini karara bağlarken, KTFF formlarında, transfer, geçici (ödünç) transfer ve benzeri bazı işlemlerde kayıtlı resmi tasdik memurlarının yapacağı tasdik işlemlerinin de geçerli olmasına karar verdi.

 

100 DÖNÜMLÜK ARAZİYE TESİS YAPILACAK

 

KTFF Yönetim Kurulu, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı tarafından Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na Sınırüstü köyünde tahsis edilen yaklaşık 100 dönümlük arazinin KTFF Kamp, Eğitim ve Dinlenme Tesisi yapılması amacıyla projelendirilmesi ve ağaçlandırılması ile ilgili çalışma başlatılmasını kararlaştırdı.

Amatör Yerli Futbolcu Tescil ve Transfer Talimatı’nın yeniden düzenlenmek suretiyle, www.ktff.net’de yayınlanarak yürürlüğe girmesi kararını üreten yönetim kurulu, Sportif Ekipman ve Reklam Talimatı’nın Madde 6, Madde 7, Madde 10, Madde 11, Madde 12 ve Madde 21’in düzenlenip www.ktff.net’de yayınlanarak yürürlüğe koyulmasına da karar verdi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 516 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler