1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yerinde müdahale ve galibiyetin önemi
Yerinde müdahale ve galibiyetin önemi

Yerinde müdahale ve galibiyetin önemi

Yenicami iki kez geriye düştüğü Türk Ocağı karşılaşmasında 3-2 galip gelerek haftayı 3 puanla kapadı. Tabi hafta içerisinde Türk Ocağı’nda yaşanan gelişmeler sonrası, ev sahibi ekibin nasıl bir oyun oynayacağı merak ediliyordu. Düşünülenin aksine iy

A+A-

 

 

Yenicami iki kez geriye düştüğü Türk Ocağı karşılaşmasında 3-2 galip gelerek haftayı 3 puanla kapadı. Tabi hafta içerisinde Türk Ocağı’nda yaşanan gelişmeler sonrası, ev sahibi ekibin nasıl bir oyun oynayacağı merak ediliyordu. Düşünülenin aksine iyi bir oyun sergiledi Ocak. Biraz da ilk devrede Yenicami’nin istediği oyunu oynayamaması, bireysel yapılan ufak hatalarla organize olamamaları bunda etkendi.

Erdinç’in sarı kart cezası nedeni ile yokluğunda Yenicami’de defans ile ileri uç arasındaki bağlantı görevi Sedat ve Hascan’a kaldı. Sol ayaklı İbrahim Çıdamlı sağ kanatta, sağ ayağını daha çok kullanan Musa sol kanatta maça başladı. Bu düşüncedeki amaç belki de kanatlardan getirilen topların içeriye kat edilerek ara pası veya şut girişimleri ile gol aramaktı. Ancak erken gelen Ocak golü, biraz da istenilen performansı sergileyememesi sonrasında Hascan, Karayel hocanın Hüseyin Kayalılar hamlesi ile oyundan alındı.

Bazı teknik adamlar ilk devrenin sonlarına doğru geriye düştüğü karşılaşmada hamlesini ikinci devre başında yapar. İltaç Karayel o kadar beklemedi ve maçın 34’üncü dakikasında bu hamleyi yaptı. Emrah orta alana çekildi, oyuna giren Hüseyin Kayalılar sağ kanatta görevlendirildi. Çıdamlı orta alanda biraz daha serbest oynamaya başladı. Bu hamlenin meyvelerini özellikle ikinci devrede alan Yenicami, sağdan Hüseyin’in getirdiği toplarla rakibi üzerinde baskı kurmayı başardı. Bu hamle maçın sonucuna etki etti diye düşünüyorum. Çünkü Hüseyin sağ koridoru iyi kullandı. Hazırladığı 3-4 tane pozisyon var.

İkinci devrenin başında Massa’nın ayağından gelen gol maçta dengeyi sağladı. Bu golle baskı kurmak isteyen Yenicami, ikinci kez Ahmet Cılbak’ı unuttu. Ocak golünde savunmanın da hatası var. Hava toplarında çok etkili olan Yenicami savunması gelen ortaya müdahale edemedi. Topla buluşan Ahmet topu ağlara göndererek takımını bir kez daha öne geçirdi. İlk devrede de Yenicami savunması istediği gibi oynayamadı. Zeminin iyi olmasına rağmen alıştığımız, istediğinde geride yaptığı paslarla oyunun temposunu ayarlayan ve oyun kurabilen bu savunma standart oyununu oynayamadı diyebiliriz. Yenicami’nin ligde bu maça kadar kalesinde gördüğü 15 golün 10’unu Çetinkaya, Doğan Türk Birliği ve Kaymaklı karşılaşmalarında gördü. Bu takımlar üst sıralara oynayan takımlar ve Türk Ocağı bu takımlarla aynı kalibrede olmadığı açık. Bu tarz takımlara karşı daha iyi savunma yapabilen Yenicami’de savunmanın bu maçta iyi bir performans sergilemediğini onaylayan bir ekten diye düşünüyorum.

Dünkü maçta tabir yerindeyse günah çıkardı Kemal Uçaner. Ligde oynadığı birçok maçta gösterdiği performansla çok eleştirdi. Ancak dünkü maçta attığı iki gol ile şeytanın bacağını kırdı. Kendisinden istenilen de bu performanstı zaten.

Türk Ocağı’nda yabancı oyuncu Sessay’ın hareketliliği ileri uçta etkili olabilmelerine zemin hazırladı. Asker Murat’ın ikinci devrede kendisine değil de takıma yönelik oyuncu Ocak’ın sağ kanadı etkili kullanabilmesini sağladı. Kalelerinde gördükleri gollerde erken müdahale edememenin zaafını yaşadılar.

Özetleyecek olursak, Yenicami bu deplasmanda daha rahat kazanacak diye beklerken zorlandı. Ancak günün sonunda iyi de oynasanız, kötü de oynasanız 90 dakikada skor lehinize tamamlanınca 3 puanı alan taraf siz olursunuz. Şampiyonlukta önemli adaylardan biri Yenicami ve bu yolda zorlandığınız maçları kazanabilmenin meyvelerini ligin son haftalarında yersiniz. O açıdan Yenicami’nin elde ettiği bu 3 puan altın değerindedir.

Türk Ocağı cephesine baktığımızda, ligin ilk maçlarında geriye düştüğü maçları dengeleyebilen bir takım izlenimi verdiler ancak son haftalarda camia içerisinde yaşanan sıkıntılar o izlenimi silip attı. Bu maçta yaşanan onca sıkıntıya rağmen iyi mücadele etmeleri takdir edilecek bir nokta diye düşünüyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler