1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YEREL YÖNETİMLERE DARBE
YEREL YÖNETİMLERE DARBE

YEREL YÖNETİMLERE DARBE

Resmi nüfus neden AÇIKLANMIYOR? 2011 yılında yapılan ve birçok kurum ve örgütçe güvenilir olarak nitelendirilmeyen resmi nüfus sayım sonuçlarının halen açıklanmayışı, ülkedeki tüm belediyeleri, ekonomik yönden çöküntüye uğrattı. Resmi nüfus sayımının

A+A-

 

 

YEREL YÖNETİMLER SORUYOR:

Resmi nüfus neden AÇIKLANMIYOR?

 

2011 yılında yapılan ve birçok kurum ve örgütçe güvenilir olarak nitelendirilmeyen resmi nüfus sayım sonuçlarının halen açıklanmayışı, ülkedeki tüm belediyeleri, ekonomik yönden çöküntüye uğrattı. Resmi nüfus sayımının üzerinden beş ay geçmesine rağmen, neden hiçbir resmi sonucun açıklanmadığı akıllarda soru işareti yaratırken,  belediyeler ise bütçelerini hazırlayamıyor.

Ülke genelindeki bütün belediyeler, sınırları içerisindeki nüfus baz alınarak devletten katkı alırken, aldıkları bu katkı; bütün belediyelerin en önemli gelir kaynağı olarak kabul ediliyor. Halen 2006 resmi nüfus sayımları üzerinden değerlendirilen belediye katkılarının, artan nüfusla birlikte artması beklenirken, halen hiçbir sayının resmen belirtilmemiş olması, belediyeler büyük bir darbe niteliği oluşturdu.

 

 

 

DPÖ: “Resmi sonuçların açıklanmasındaki gecikme, veri girişleriyle ilgilidir”

2011 yılı resmi nüfus sayımlarının açıklanmasındaki gecikmenin, yazılım programlarının tamamlanması ve veri girişleri ile ilgili olduğuna dikkat çeken Devlet Planlama Örgütü Müsteşarı Ali Korhan, sonuçların en kısa zamanda açıklanması için tüm çalışmaların yürütüldüğüne vurgu yaptı

Resmi nüfus sayımının üzerinden beş ay geçmesine rağmen, neden hiçbir resmi sonucun açıklanmadığı akıllarda soru işareti yaratırken,  belediyeler ise bütçelerini hazırlayamıyor.

Cemal Bulutoğluları: “Devlet belediyelere haksızlık ediyor”

Oktay Kayalp: “Yasal değişiklikler ile sorunlar giderilebilir”

Sümer Aygın: “Belediyeler katkıyı bekliyor”

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN'DE

 

 

Bu haber toplam 965 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler