1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YEREL KURULUŞ ORGANLARI ARA SEÇİMİ 24 HAZİRAN’DA
YEREL KURULUŞ ORGANLARI ARA SEÇİMİ 24 HAZİRAN’DA

YEREL KURULUŞ ORGANLARI ARA SEÇİMİ 24 HAZİRAN’DA

YSK, boş bulunan yerel organlar için 24 Haziran’da yapılacak ara seçimde aday olanları geçici olarak ilan ett

A+A-





Yüksek Seçim Kurulu (YSK), boş bulunan yerel organlar için 24 Haziran’da yapılacak ara seçimde aday olanları geçici olarak ilan etti. BRTK’da televizyon ve radyoda bu sabah okunan aday listeleri, bu akşam haber bültenlerinden önce de tekrarlanacak.
İlan edilen adaylara yasal itiraz, yarın ve pazartesi ilgili ilçe seçim kurullarına yapılabilecek.
YSK’dan yapılan 6 numaralı duyuruda, 24 Haziran’da yapılacak Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimlerinde Muhtar ve İhtiyar Heyeti Üyeliği adaylıklarına yapılan aşağıdaki başvuruların, değiştirilmiş şekliyle 5/1976 sayılı Seçim ve Halkoylaması Yasası’nın 58.(7) maddesi uyarınca geçici olarak ilan edildiği bildirildi:

Lefkoşa ilçesi

Muhtar adayları

Lefkoşa / Arabahmet Mahallesi 

1. Selim Topel Koçak

2. Ali Sarı

3. Zeki Göler

4. Emrullah Koyuncu

Lefkoşa / Haydarpaşa Mahallesi

1. Tülin Oğluekiz

2. Piri Kaplan

3. Duran Çengi

İhtiyar heyeti üyeliği adayları

Lefkoşa / Haydarpaşa Mahallesi

1. Şafak Hanım Şahin

2. Seyfettin Afşin

Gazimağusa İlçesi

Muhtar adayları

Akdoğan

1. İsmail Kozanoğlu

2. Erdoğan Çelebi

İhtiyar heyeti üyeliği adayları

Gazimağusa / Baykal Mahallesi

1. Ayşe Aşıkoğlu

Girne İlçesi

Muhtar adayları

Dikmen / Göçeri

1. Türkay Refikoğlu

İhtiyar heyeti üyeliği adayları

Alsancak / Ilgaz

1. Hanife Kuvvet

Lapta / Türk Mahallesi

1. Behiye Şengül Sessiz

Güzelyurt İlçesi

Muhtar adayları

Güzelyurt / Yuvacık

1. Hüseyin Terzioğlu

İhtiyar heyeti üyeliği adayları

Güzelyurt / Güneşköy Mahallesi

1. Arif Alyanak

Güzelyurt / Yuvacık

1. Nejla Özetem

2. Neşe Cenksoy

3. Adem Çıkıkcıoğlu

4. Ali Alpkaya

İskele İlçesi

Muhtar adayları

Büyükkonuk / Sazlıköy

1. Niyazi Aygan

Büyükkonuk / Zeybekköy

1. Yücel Çavuş

İskele / Boğaz Mahallesi

1. Özdemir Konuralp

İhtiyar heyeti üyeliği adayları

Büyükkonuk / Sazlıköy

1. Asım Hadımcı

2. Mehmet Türker

3. Engin Doğan

4. Hasan Deniz Özvolkan

Büyükkonuk / Zeybekköy

1. Ali Çavuş

2. İbrahim Zeybek

Yeni Erenköy / Boltaşlı

1. Ali Bilener

 

 

 

 

Bu haber toplam 526 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler