1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yenilenme
Yenilenme

Yenilenme

İki takım da sıkıntılı bir süreci yaşıyor. Gönyeli teknik adam arayışında. Tatlısu bir hafta önce teknik heyetini değiştirdi. Tatlısu’da yönetim sorunu yok. Gönyeli ise yeni yönetim arayışında. Camia toparlanma ve yeniden Süper Lig’de var olma

A+A-

 

İki takım da sıkıntılı bir süreci yaşıyor. Gönyeli teknik adam arayışında. Tatlısu bir hafta önce teknik heyetini değiştirdi. Tatlısu’da yönetim sorunu yok. Gönyeli ise yeni yönetim arayışında. Camia toparlanma ve yeniden Süper Lig’de var olma düşüncesinde.

Cumartesi Lapta ve Düzkaya’nın kazanması iki takım için de tehlike çanlarının iyice duyulması anlamına geliyor. Çanın sesi öyle bir geliyor ki Sağır Sultan bile bu sesi işitiyor. Böyle bir atmosfer içerisinde puanın altın değerinde olduğu ortamda güzel bir statta maç başlıyor.

İlk yarı iyi başlamadı. Havanın ve sahanın güzelliği maalesef oyuna yansımadı. Gönyeli şanssızlığı daha maçın başında yaşadı. Onuncu dakikada Özkan sakatlandı, zorunlu değişiklikle oyuna Selçuk  alındı. İlk pozisyon otuzuncu dakikada yaşandı. Bu dakikada Evren’in ortasına Kadri iyi vuramadı. Gol 37’nci dakikada Tatlısu’dan geldi. Hasan Özgür’ün golü Gönyeli futbolcularının yoğun itirazına neden oldu.

Bulunduğum noktadan ofsayt mı değil mi tartışmasına girmem doğru olmaz düşüncesindeyim. Çünkü oturduğum yer itibariyla ofsayt çizgisinin çok dışındaydım. 44’üncü dakikada penaltı kararı doğru. Gönyeli futbolcusu Çağlar, Kamil’i 18 içerisinde düşürdü. Kamil’in golü ile de ilk yarı 2-0 Tatlısu galibiyetiyle noktalandı.

İkinci yarı başlamadan önce tüm Gönyeli futbolcuları orta alanda toplanıp yaklaşık bir dakikalık dialog geliştirdiler. Ne konuştuklarını duymadım ama belli ki bu durum onları da oldukça üzmekte. Bu durumdan çıkış da en fazla onların ellerinde. O an aklımdan ikinci yarıda daha iyi bir maç izleyeceğiz diye geçirdim. Hakemin ikinci yarıyı başlatmadan antrenör Göksel Öcal’ı saha dışına göndermesi maçın atmosferinin daha gergin geçeceğinin göstergesiydi.

Gönyeli devreye Hasan’ı ileriye alarak başladı. Sağdan ve soldan ortalarla Tatlısu kalesine yüklendi. Yüksek topların çoğunu da Gönyeli topçuları aldı. Futbol olarak oyun, koordineli ataklar yoktu. Ama düşünsel bir isyan takımsal bir başkaldırı vardı. Bu baş kaldırı ve isyan oyuna heyecan getirdi. Bu devrede 5 gol sayısız gol pozisyonu, iki de penaltı izledik. İki takım da gol noktalarında biraz becerikli olsalar en az 6 – 7 gol daha izleyebilirdik.

Maçın en fazla konuşulması gereken unsurlarından biri de hakem arkadaşlarımızdı. Benim izlediğim hakeme uyumu yetersiz verdikleri kararlar da maçın kaderine etki etmiştir. Artık sona doğru yol alan ligimizde hakemlerin çok daha dikkatli ve formda olmaları gerekmektedir.

Maçtan alınan 3 puan Tatlısu için altın değerinde ve gelecek açısından umut demektir. Ancak kazandıkları bu maçı iyi analiz etmeli, hatalarını düzeltmeli, oyunsal kurgularını bilhassa defansif anlamda yeniden düzeltmelidirler. Aksi takdirde gelecek haftalar onlar için kabus olabilir.

Gelelim Gönyeli’ye. Evet 3 puan kaybedildi ama futbolcularda oluşan bu düşünsel isyan ve takımsal başkaldırı, ilerisi için büyük umuttur. Bu umut iyi yönetilirse yani yönetim, camia, takım bütünleşir, ruhsal YENİLENME sağlanırsa, gönyeli bu lige yeniden damgasını vurur diye düşünüyorum...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 712 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler