1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİERENKÖY’DE DERTLER BİTMİYOR
YENİERENKÖY’DE DERTLER BİTMİYOR

YENİERENKÖY’DE DERTLER BİTMİYOR

Suç oranlarının düşük olduğu düşünülen Yenierenköy’de olaylar art arda geliyor. Tüm ülkeyi sarsan tecavüz olayının ardından Karpaz Marina’da yaşanan üzücü iş kazası ile gündemden düşmeyen Yenierenköy’de, köylüler kendi kendilerine bir aç

A+A-

 

 

“POLİS KARAKOLU YENİDEN AÇILSIN”

 

Suç oranlarının düşük olduğu düşünülen Yenierenköy’de olaylar art arda geliyor. Tüm ülkeyi sarsan tecavüz olayının ardından Karpaz Marina’da yaşanan üzücü iş kazası ile gündemden düşmeyen Yenierenköy’de, köylüler kendi kendilerine bir açmaz yaşıyor.

Kimisi köyde karakol kalktıktan sonra bir başıboşluk olduğunu savunurken diğerleri ise 10 dakika mesafede karakol olmasına rağmen bir şey değişmediğini savunuyor. Köylüler, köyün, geceleri ralli pistlerini aratmadığını, gençlerin, araçlarını yaşları küçük olduğu için ehliyetsiz kullandıklarını, bunların sadece işin görünen kısmı olduğundan söz ediyor.

Öte yandan devletin bölgeyi bir sürgün yeri görmesinden yakınan köylüler; “Kim ki şehirlerde vukuatı var buraya sürülür, suçlular bölgesi haline geldik” diye isyan ediyor.

Kahve sohbetlerinde bir araya geldiğimiz köylüler, şikayetlerini dile getirse de eşlerinin veya akrabalarının polis ya da devlet memuru olmasından dolayı basına isim ve görüntü vermek istemiyorlar. Köyün yarısının polis memuru olup da suçların bu denli fazla olması ise başka bir çelişki yaratıyor.

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 856 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler