1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİDÜZEN’LE 10 YIL
YENİDÜZEN’LE 10 YIL

YENİDÜZEN’LE 10 YIL

Tam 10 yıl önceydi. YENİDÜZEN Genel Müdürü Sevgili Cenk Mutluyakalı yönetiminde yeniden yapılanma içersine giren gazetenin o günkü spor şefi çok sevdiğim Cemil Garip’in önerisiyle hiç de yabancı olmadığım YENİDÜZEN Gazetesi’ne Cenk Mutluyakalı

A+A-

 

 

 

Tam 10 yıl önceydi. YENİDÜZEN Genel Müdürü Sevgili Cenk Mutluyakalı yönetiminde yeniden yapılanma içersine giren gazetenin o günkü spor şefi çok sevdiğim Cemil Garip’in önerisiyle hiç de yabancı olmadığım YENİDÜZEN Gazetesi’ne Cenk Mutluyakalı ile görüşmeye girerken, burada tam on yılı tamamlayacağımı düşünemiyordum.

Aslında, bu görüşmeye giderken, YENİDÜZEN’e ilk adımı attığım anda girişteki karşı duvarda fotoğrafı olan kadim dostum, Erenköy’de Mücahit arkadaşım, Ankara’da üniversite yıllarındaki dava arkadaşım yoldaşım Naci Talat “yuvana hoş geldin” diyordu adeta.

Evet, 12 Aralık 1975’de soğuk bir kış gününde Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin ilerici ve devrimci misyonunu geniş halk kitlerine ulaştırmak için bir avuç yoldaş tarafından kurulan YENİDÜZEN gazetesine bugüne kadar omuz verenleri saygı ile anarken, beni bu gazetenin bir mensubu olmamı kabul eden büyük insan, yüreği insan sevgisi ile dolu Cenk Mutluyakalı’ya çok teşekkür ederim.

İyi ki varsın, sevgili Cenk, iyi ki varsın YENİDÜZEN.

Bu on yıl içerisinde bağlı bulunduğum spor servisinden kimler geldi, kimler geçti. Hiç unutamadığım Cemil Garip, sonrasında spor şefliğini üstlenen Kamil Kolcu, Gürtap Davutoğlu, bana göre yazdığı dönemlerde spor servisine damgasını vuran Zeki Kayalp, Niyazi Ergülen ve sonsuzluğa uğurladığımız, aramızdan ayrılan çok sevgili Ünal Subaşı, Fevzi Beyar (Amca), Hasan Küçük, Selda Orhon arkadaşlarla spor servisine hizmet ettik.

Bu arkadaşlar aramızdan ayrıldı ve spora hizmeti başka medya organlarında devam ediyorlar. Onlara binlerce teşekkür. Biz ise, genç spor şefi sevgili Burhan Gürkan ile yeniden yapılanan spor servisi ile yola devam ediyoruz. Spor servisinin en eskilerinden değerli hocam Hasan Ecer, ele avuca sığmaz ama vizyonu ve misyonu ile vazgeçemediğimiz sevgili Hüseyin Kıral, batı bölgesinin ağır topları Haldun Oktay, değerli hocamız gazeteye kazandırmakla onur duyduğum sevgili Çilen Ulusoy, mükemmel bir insan Recep Özkamalı ve aramıza bu yıl katılanlar ile YENİDÜZEN SPORU ZİRVEDE TUTMAYA DEVAM EDİYORUZ.

Bu on yılsonunda geriye baktığımda, belki de evimizden daha çok bulunduğumuz sevgili YENİDÜZEN ve spor servisi dışındaki diğer çalışanları. Bir istikrar ve güven abidesi olan sevgili Tayfun Çağra dostum. Gazeteye aynı günlerde adım attığımız tatlı mı tatlı fırtına müdürümüz Fayka Arseven ve ağırbaşlı ama tutarlı cana yakın Mert Özdağ. Ve bir abide olan Sevgül Uludağ,  bir ekol olan Ülviye, harika bir genç Levent, canım kadar yakın Kaymaklı sevgisinde birleştiğimiz Didem ve de hem güzel hem de fırtına haberci Meltemciğim ve Perihan ve Feryal hepinizi çok seviyorum.

Nefes aldığım sürece, YENİDÜZEN’e hizmete devam edeceğim. Çünkü, başka YENİDÜZEN YOK.

 

 

Kubbede kalan hoş bir seda aramızdan ayrılan sevgili Ünal Subaşı ile birlikteyken

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1052 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler