1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİDÜZEN'İN HABERİ MECLİSTE
YENİDÜZENİN HABERİ MECLİSTE

YENİDÜZEN'İN HABERİ MECLİSTE

YENİDÜZEN’in manşeti bugün Meclis Genel Kurulu’nda gündem oldu. CTP Milletvekili Sonay Adem, 16 yaşındaki bir erkek çocuğun, Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi tarafından, inşaatta çalışmaya gönderilmesini meclis kürsüsünden eleştirdi. Sonay Ad

A+A-

 

 

YENİDÜZEN’in manşeti bugün Meclis Genel Kurulu’nda gündem oldu.   CTP Milletvekili Sonay Adem, 16 yaşındaki bir erkek çocuğun, Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi tarafından, inşaatta çalışmaya gönderilmesini meclis kürsüsünden eleştirdi.  

Sonay Adem, Meclis Genel Kurulu’nda, ülkede çalışma yaşamının ciddi bir düzenlemeye ve denetime ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Yuvalarda meydana gelen gelişmelere değinen Adem, olayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından saklandığını savundu. Adem, olaydan daha çok açıklamalara sinirlendiklerini, hiçbir açıklamanın çocukların devlet koruması altından nasıl çıktığına cevap vermediğini dile getirdi.

Adem, devletin koruması altındayken 16 yaşında çalışmaya zorlanan çocuklarla ilgili olarak da “hangi insan 16 yaşında bir erkek çocuğunu sokağa atar. Böyle bir şey mümkün mü? Tam da ergenlik çağındaki bu gençlerin sokağa atılması hangi akla ve vicdana sığmaktadır” diye sordu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1075 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler