1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİDÜZEN'E REKLAM AMBARGOSU
YENİDÜZENE REKLAM AMBARGOSU

YENİDÜZEN'E REKLAM AMBARGOSU

DEV-İŞ, Çalışma Bakanlığı’nın YENİDÜZEN’e uygulandığı “REKLAM AMBARGOSU” ile ilgili açıklama yaptı.

A+A-

 

 

DEV-İŞ,  Çalışma Bakanlığı’nın YENİDÜZEN’e uygulandığı “REKLAM AMBARGOSU” ile ilgili açıklama yaptı.

 

Açıklamanın tam metni şöyle;

"Yenidüzen Ltd.'in sahibi olduğu YENİDÜZEN gazetesi, özel medya alanında, toplu sözleşme ile örgütlü bulunan tek iş yeridir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı; Çalışma Yasaları'nın eksiksiz uygulandığı, çalışanların toplu sözleşme güvencesinde görev yaptığı, tüm yasal ve özlük haklarının gözetildiği, Basın-İş Yasası'nın uygulanmasının toplu sözleşmeye dahil edildiği ayrıca ciddi bir istihdam yaratan bu işletmemizi, örnek göstereceği yerde, ne yazık ki reklam ambargosu ile cezalandırmaktadır.

Böylesi bir ayrımcılık, Çalışma Bakanlığı'nın çalışma yaşamına dair ortaya koyduğu görüşlerin tüm inandırıcılığını ortadan kaldırdığı gibi kabul edilebilir de değildir.

Gazete yetkililerinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yaptığı istişare sonrasında, söz konusu kararın, "Basın Danışmanı" aracılığı ile koordine edildiğinin söylenmesi ise kabul edilemez bir diğer olgudur.

Sendikamızın örgütlü bulunduğu YENİDÜZEN LTD.'e yönelik bu yanlış uygulama, üyelerimizi mağdur etmekle kalmamakta, çalışma ve sosyal güvenlik uygulamalarına yönelik doğru örneklerin motivasyonunu ortadan kaldırmaktadır.

Sendikamız, bu yanlışın devamı halinde, tüm yasal haklarını kullanacağını, üyelerimizin mağduriyetine yönelik mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini kamuoyuna açıklar". 

 

Bu haber toplam 1038 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler