1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİDÜZEN'E ÖZEL AÇIKLAMALAR
YENİDÜZENE ÖZEL AÇIKLAMALAR

YENİDÜZEN'E ÖZEL AÇIKLAMALAR

Demiraş’tan YENİDÜZEN’e özel açıklamalar: “KIBRIS NİYE SİNGAPUR OLMASIN. Tek engel barışın olmaması” “Barışı Hayal Et” konferansları çerçevesinde adaya gelen İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, United Medya Gr

A+A-

 

 

 

Demiraş’tan YENİDÜZEN’e özel açıklamalar:

“KIBRIS NİYE SİNGAPUR OLMASIN. Tek engel barışın olmaması”

“Barışı Hayal Et” konferansları çerçevesinde adaya gelen İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, United Medya Grubu’nu ziyaret etti, YENİDÜZEN Yazı İşleri Müdürü Cenk Mutluyakalı’ya önemli açıklamalar yaptı, Kanal SİM’de Aysu Basri Akter’in programına konuk oldu.

Ekrem Demirtaş, iş aleminin siyasete takılıp kalmadan Kıbrıs’ta barış ve güven ortamının yükseltilmesi için çalışması gerektiğine dikkat çekerek, “Kıbrıs niye bir Singapur olmasın. Tek engelin ortadan kalkması, barış ve güven ortamının sağlanmasına bağlıdır. Kıbrıs’a barış gelirse, çok büyük bir refah adası yaratılabilir” dedi.

Demirtaş’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

“Kıbrıs’a barış gelirse, çok büyük bir refah adası yaratılabilir. Barış ortamı sağlanmazsa sürekli küçülme kaçınılmazdır. Güney Kıbrıs, bundan daha büyük zarar görür çünkü kuzeyin arkasında onu destekleyen Türkiye var”

“Barış ve güven ortamıyla birlikte, kişi başına milli gelir 30 bin dolara yükselebilir. Kıbrıs, Akdeniz’in serbest bir ticaret merkezi olmaya adaydır ve ortada 9 trilyon Euro gibi bir pazar var”

“Türk-Yunan ilişkilerinde biz başardık.  200 milyon dolarlık bir iş hacmiyle yola çıkmıştık, bugün 4 milyar dolara ulaştık.”


 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 944 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler