1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİDÜZEN TARİHİNDE ÖNEMLİ BİR GÜN DAHA
YENİDÜZEN TARİHİNDE ÖNEMLİ BİR GÜN DAHA

YENİDÜZEN TARİHİNDE ÖNEMLİ BİR GÜN DAHA

Dünyanın önde gelen tüm önemli ve saygın gazetelerinde olduğu gibi YENİDÜZEN de OKUR TEMSİLCİLİĞİ (Ombudsman) kurumunu bugün Kıbrıs Türk medyasıyla tanıştırıyor.

A+A-

 

 

 

 

Dünyanın önde gelen tüm önemli ve saygın gazetelerinde olduğu gibi YENİDÜZEN de OKUR TEMSİLCİLİĞİ (Ombudsman) kurumunu bugün Kıbrıs Türk medyasıyla tanıştırıyor.
Uluslararası Okur Temsilcileri Örgütü (Organization of News Ombudsmen: ONO) misyonuna uyumlu olarak çalışacak YENİDÜZEN OKUR TEMSİLCİSİ Prof. Dr. Süleyman İrvan bugünkü ilk yorumu ile görevine başladı.

Süleyman İrvan, her pazartesi "Okur Temsilcisi" sayfasında hem incelemelerini, hem de okurlardan gelecek her türlü şikayeti bağımsız bir anlayışla irdeleyecek.

Geçtiğimiz hafta da YENİDÜZEN Haber Merkezi ve köşe yazarlarıyla Lefkoşa Merit Otel’de bir araya gelen Süleyman İrvan gazetenin haber ve yorum kadrosuyla da tanışma imkanı buldu. Merit’teki toplantıda dünyadaki okur temsilciliği hakkında bilgiler veren İrvan ile YENİDÜZEN habercileri ile yorumcuları karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Günümüz medyasının da masaya yatırılarak tartışıldığı toplantıda basının güncel sorunları ve etik değerler bağlamındaki duruşu da tartışma konusu oldu.

SÜLEYMAN İRVAN KİMDİR?

Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde; yüksek lisansını University of West Florida’da (ABD) iletişim sanatları alanında; doktorasını da Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde gazetecilik alanında tamamlayan Süleyman İrvan, 1999-2002 yılları arasında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yardımcı doçent, 2002-2007 yılları arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde doçent olarak çalıştı. Şu anda Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dekan olarak görev yapan İrvan, Kıbrıs Türk medyası ve Kıbrıslı Türk gazeteciler üzerine çalışmalar yaptı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 728 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler