1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. YENİDÜZEN - POLITIS yine ödüllendirildi
YENİDÜZEN - POLITIS yine ödüllendirildi

YENİDÜZEN - POLITIS yine ödüllendirildi

YENİDÜZEN ve POLITIS Gazetesi işbirliği bu yıl yine ödül aldı. 

A+A-

Sir Stelios Haji-Ioannou’nun adanın iki toplumlu ilişkilerini pekiştirmek ve Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum’ları teşvik etmek amacıyla 9 yıl önce başlattığı “İki Toplumlu İşbirliğini Teşvik Ödülleri”ni kazanlara bugün ödilleri verildi. YENİDÜZEN ve POLITIS Gazeteleri işbirliğinden dolayı bu yıl yine ödül alanlar arasındaydı.. 

Stelios Philanthropic Kuruluşu 76 iki toplumlu ekibin her birine, Lefkoşa’da, Filoxenia Konferans Merkezi’nde düzenlenen törende, 10,000 Euroluk ödüllerini verdi.

 2009’dan bu yana iki toplumlu işbirliğine verilen toplam para ödülü miktarı 2,760,000 Euro oldu. Bu yıl her yılkinden fazla başvuru oldu. 850 Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk İki Toplumlu Ödül için başvuruda bulunmuştu.

 Törende konuşan Sir Stelios, 2009’dan bu yana başvuranların sayısının hızla yükselmeye başladığını, ilk yıl sadece 10 kişinin başvurduğunu söyledi.

Hadji-Ioannou, adadaki tüm Kıbrıslıların diğer topluma davranışlarının olumlu ve uygun yönde değişmekte olduğunu, bunun politikacılar ortak zemin bulmazken gerçekleştiğini belirtti ve şöyle devam etti:  “Bizim hedefimiz Kıbrıs’ın ‘gerçek insanları’ arasında olumlu işbirliği kurmaya devam ederek adada kalıcı barışı sağlamaları için onlara yardım etmektir. Umarım politikacılar da zamanı gelince bu ‘gerçek insanları’ takip ederler.”
Hadji-Ioannou, bu ödüllerin adada kalıcı bir barış ve bir kutlama için ödüller olduğunu ifade etti.
 Ödüller, sanat, iş, sivil toplum örgütü, bilim, sporla ilgilenenlerle, evli çiftler ve iki toplumdan hayat arkadaşı olanlara verildi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İki toplumlu ödüller şu isimlere gitti:

  1. Natalie Neophytou – Nihat Akdağ (Oda Orkestrası)
  2. Anna Marangou – Zekai Altan (Kültür - Sanat)
  3. Kostas Limpouris –Niyazi Kizilüurek (‘Epivates Fortigon’kitabının Türkçe’ye çevirisi)
  4. Maro Kyprianou – Mehmet Emin Eminoğlu (“Dance for Peace/ Barış için Dans” dans grubu)
  5. Maria Siakalli – Tamer Öncül (Yazarlar Birliği şairler ve üyeleri )
  6. Marios Antoniou – Mine Atlı (Barışı anlatan çocuk masalları)
  7. Constantin Papageorgio- Gürhan Güray (Yaylı Dörtlüsü –müzisyenleri)
  8. Louiza Kaimaki – Sezgi Yalın (3 dilde çocuk kitapları)
  9. Marios Takoushis – Cahit Kutrafalı (Caz müzisyenleri)
  10. Andreas Chrysanthou – Arif Albayrak (İki dilde şiir kitabı)
  11. Ellada Evangelou – Esra Bardak (Sanatçıları performans için bir araya getirmek)
  12. Panayiota Charalambous (FFTH4) – Fulya Onay (Food from the heart charity / Kalp Sağlığı için yemek Hayır Kuruluşu programı)
  13. Stephanie Mylona – Gizem Öztinen (Ara bölgede fotoğrafçılık)
  14. Hambis Tsangaris – Ruzen Atakan (Sanat sergileri ve atölyeleri)
  15. Girogos Galinis – Ali Nebih (Halk dansları festivali)
  16. Petros Iosifidis – Serhat Selisik (Güneşte pişmiş kerpiç tuğla yapımı)
  17. Andri Hadjiandreou – Serkan Özcezarlı (Kültürel İstihbarat Merkezi altında işbirliği)
  18. Charalambia Theophanous – Hayriye Rüzgar (Buffer Fringe performing arts festival)
  19. Pambos Georgiou – Ergin Kemal Birinci (Müteahhit ve mimarlar işbirliği)
  20. Elena Christou – Kadir Yorgancıoğlu (Granit/ mermer tüccarları)
  21. Marilena Evangelou –Cenk Mutluyakalı (Politis ve Yeniduzen gazetelerinin genel yayın yönetmenleri)
  22. Antonis Lefconiciatis – Ozfer Özatay (balık ticareti / pazarlama)
  23. Ellena Karamallaki –Ece Sahir (Moda tasarımcıları)
  24. Konstantinos Georgiou – Umut Ersoy (Organik çiftçilik)
  25. Leonidas Paschalides – Kemal Baykallı (Kıbrıs Rum ve Kıbrıs Türk Ticaret Odaları’nın faaliyetleri)
  26. Christakis Stylianou – Kenan Hürdeniz (Balık tüccarları)
  27. Christodoulos Theocharides – Uğur Akıner (Kahve otomatları)
  28. Panayiotis Theodorou –Hakan Ruslu (iCheers drinks uygulaması)
  29. Miltos Nicolaou – Salih Zeki (Matbaa basım işleri)
  30. Stelios Michael –Gülay Şahmaran (Yaşlılar için bakım hizmetleri.)
  31. Tonia Georgiou – Benan Yorgancioglu (El yapımı soya balmumu ticareti)
  32. Eleni Roussounidou – Yonca Şenyiğit (Internet www.mandiratimes.com)
  33. Magda Zenon – Selma Bolayır (İş dünyasındaki kadınların teşvik edilmesi)
  34. Marina Kadi – Mehves Onun (kipalar: Barış için köprüler)
  35. Ioli Orphanides – Hatice Özalp (Birthforward Sağlık)
  36. Elias Pantelides –Mustafa Balcıoğlu Müze eserleri koleksiyonu)
  37. Marios Psaras – Hilmi Tekoğlu (Thin Green Line – iki toplumlu belgesel)
  38. George Vou – Doğukan Müezzinler (Cyprus Garden Project – doğal sağlıklı gıda)
  39. Michael Ierides –Şerife Gündüz (CYMEPA – çevre projeleri)
  40. Alexandros Lordos – İlke Dağlı (SEED projesi)
  41. Antonis Petrides – Meriç Erülkü (Çevre seminerleri ve kampanyalar)
  42. Zoe Kakota – Erman Dolmacı (AIDS Solidarity Movement & the Queer Cyprus Association)
  43. Giorgos Tzivas – Hasan Nazlı (Öğrencilere Robotik dersleri)
  44. Orthodoxia Mina – Didem Eroğlu (Gönüllü çalışmalarda gençlerin katılımı=
  45. Organizatörler Marios Missirlis - Emete Iğme’nin Kıbrıs’taki Stelios Ödülleri’ne özel girişi
  46. Androulla Shati – Selçuk Garanti (Kıbrıs şarkıları ve geleneksel müzisyenleri üzerine araştırma)
  47. Helene Black – Aysu Arsoy (sosyal ağ üzerine araştırma)
  48. Sylvina Constantinou –Melisa Beyaz (Hayvan barınağı)
  49. Nestoras Nestoros - Gülden Küçük (Kayıp Şahıslar Komitesi)
  50. Michael Constantinou – Fezile Özataç (Kanser Rehabilitasyon Merkezi)
  51. Andreas Synainou – Ramazan Yeşer (Hemşireler)
  52. Georgios Poullos – Caner Arca (Doktorlar)
  53. Merope Michael – Azis Ener (İki dilli konferans, ‘The Left and the Cyprus Problem’)
  54. Maria Christou – Hasan Kobat (İki toplumlu fotoğraf ve poster sergisi)
  55. Giorgos Frangos – Mustafa Kortun (Ortak etkinlik düzenleyen gazeteciler)
  56. Pantelis Hadjifessas – Hulusi Manisoy (Agia Marina köyü,)
  57. Anna Constantinou – Ayhan Mustafa aka Markos Constantinou
  58. Michalis Michael – Sükran Özerdem
  59. Christina Demetriades – Gökhan Acar
  60. Larkos Larkou – Hatice Ardost
  61. Andri Christoudia – Serkan Gümüşkut
  62. Georgios Georgiou – Nilufer Tosun
  63. Nicholas Moudouros – Ayşe Moudourou
  64. Lazaros Lazarou – Cemile Mustafa
  65. Michail Tsiknakis – Tanur Tsiknakis
  66. Michael Tsapparlias – Okan Dagli (Doktorlar)
  67. Natalie Christopher – Özlem Ünver (Okullarda astronomi etkinlikleri)
  68. Costas Apostolides – Erdal Güryay (Yeşil hat işlemleri için ekonomi araştırması)
  69. Louis Hadjiioannou – Burak Ali Çiçek (Deniz biyologları)
  70. Panayiotis Pantelides –Umut Bozkurt (yakınsama gözlemevi)
  71. Christina Kouta – Hakan Şonya ( Kıbrıs’ta kadın cinayetleri)
  72. Leondios Kostrikis – Nazife Sultanoğlu (Doktorlar – PhD araştırması)
  73. Stelios Tryfon – Mehmet Burhan (Astronomi)
  74. Larrys Phylactou – Caner Aspava (Cyprus Masters Yüzücüleri)
  75. Christoforos Konstantinides – Nihat Akterzi ( Cypriot National Team in Olympic Trap)
  76. Thomas Anastassiades – Hasan Denerel (Badminton turnavası)

 

 

Bu haber toplam 2255 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler