1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİDÜZEN - ATA ATUN DAVASI SÜRÜYOR
YENİDÜZEN - ATA ATUN DAVASI SÜRÜYOR

YENİDÜZEN - ATA ATUN DAVASI SÜRÜYOR

İskele Boğazı'nda denize katran sızıntısı ile yaşanan çevre felaketi haberleri üzerine, Ata Atun tarafından YENİDÜZEN'e açılan dava devam ediyor

A+A-
 

İskele Boğazı'nda denize katran sızıntısı ile yaşanan çevre felaketi haberleri üzerine, Ata Atun tarafından YENİDÜZEN'e açılan dava devam ediyor. Ata Atun’un, YENİDÜZEN Gazetesi’nin 15 Ekim 2009 tarihinde yayınlanan “Zehir saçan geminin acentesi Ata Atun: Gemiye 22 milyar ceza!” haberiyle ilgili Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde hukuk davası açmıştı.

İlk duruşmada çevre felaketi ile ilgili “sorumluluğum yok” diyen Ata Atun’un ardından dünkü duruşmada, YENİDÜZEN Genel Müdür ve Yazı İşleri Müdürü Cenk Mutluyakalı tanık olarak dinlendi. Mutluyakalı, söz konusu haberde Ata Atun’u rencide edecek bir yazım kullanılmadığını, esas sorumluların yurt dışında olmasından dolayı, acente sahibi olarak Ata Atun sorumlu gösterildiğini belirtti.Mahkeme, davaya devam edilmek üzere duruşmayı 28 Şubat 2012 tarihine erteledi.

 

MUTLUYAKALI: “HABERDE KÖTÜ NİYET YOK”

 

Kıdemli Yargıç Peri Hakkı huzurunda görülen davada, Davacı Ata Atun adına Avukat Fuat Veziroğlu, Davalı YENİDÜZEN adına ise Avukat Ongun Talat mahkemede hazır bulundu.

Avukat Talat, davayla ilgili YENİDÜZEN Genel Müdür ve Yazı İşleri Müdürü Cenk Mutluyakalı’yı mahkemeye tanık olarak dinletirken, duruşmada mahkemeye 1 emare sundu.

Mahkemede yeminli şahadet veren ve avukatlar tarafından sorgulanan Cenk Mutluyakalı, haber içeriğinde Ata Atun’un şahsını rencide edici yazılar yazılmadığını, çevre felaketi ile ilgili gemiyle bağlantılı olarak sorumlu görülen acente yetkililerine ulaşılmakta zorluk yaşandığını aktardı. Habercilik açısından çevre felaketini gündeme getirildiğini, esas sorumluların da yurt dışında olduğunu, tek sorumlunun acente sahibi olarak Ata Atun olduğunu öğrendiklerini söyleyen Mutluyakalı, cezanın Atun’a uygulandığı bilgisinin gelmesi üzerine haberin yazıldığını ve bunda kötü bir niyet olmadığına dikkat çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1132 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler