1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİDÜZEN - ATA ATUN DAVASI BAŞLADI
YENİDÜZEN - ATA ATUN DAVASI BAŞLADI

YENİDÜZEN - ATA ATUN DAVASI BAŞLADI

Atun, İskele Boğazı'na katran sızdıran geminin acenteliğini, direktörlüğünü üstlendiği şirket olduğunu kabul etti ancak "sorumluluğum yok" dedi

A+A-


 


İskele Boğazı'nda denize katran sızıntısı ile yaşanan çevre felaketi haberleri üzerine YENİDÜZEN'i dava eden Ata Atun, dün "sorumluluğum yok" dedi.
Ata Atun’un YENİDÜZEN Gazetesi’nin 15 Ekim 2009 tarihinde yayınlanan “Zehir saçan geminin acentesi Ata Atun: Gemiye 22 milyar ceza!” haberiyle ilgili Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde açtığı hukuk davası dün görüşülmeye başlandı.

Kıdemli Yargıç Peri Hakkı huzurunda görülen davada, Davacı Ata Atun adına Avukat Fuat Veziroğlu, Davalı YENİDÜZEN adına ise Avukat Ongun Talat mahkemede hazır bulundu.

Avukat Veziroğlu, davayla ilgili Ata Atun’u mahkemeye tanık olarak dinletirken, ilk duruşmada mahkemeye 6 emare sundu.

Mahkeme, davalı tarafı dinlemek üzere davayı 17 Ocak 2011 tarihinde saat 11.00’a ertelendi.

Mahkemede yeminli şahadet veren ve avukatlar tarafından sorgulanan Ata Atun, haber içeriğinde şahsını ve ailesini rencide edici yazılar yazıldığını, YENİDÜZEN’in kendisini ve oğlu Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’u çevreyi kirleten biri olarak lanse etmek istenildiğini iddia etti.
Ata Atun, mahkemede, kirliliğe neden olan Achileus adlı geminin acentesinin A&S Atun Denizcilik Şirketi olduğunu ve bu şirketin direktörlüğünü yaptığını kabul etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1059 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler