1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİDEN 'DİRENİŞ'
YENİDEN DİRENİŞ

YENİDEN 'DİRENİŞ'

İskele ve Kalecik bölgesinde bulunan örgütler, kurulacağı açıklanan "Petrol Dolum Tesisi" ile ilgili yarın değerlendirme toplantısı yapacak. Petrol Dolum Tesisine Hayır İnsiyatifi adına açıklama yapan Doğan Sahir, toplantının saat 19.30’da İskele A

A+A-

 

 

İskele ve Kalecik bölgesinde bulunan örgütler, kurulacağı açıklanan "Petrol Dolum Tesisi" ile ilgili yarın değerlendirme toplantısı yapacak.

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnsiyatifi adına açıklama yapan Doğan Sahir, toplantının saat 19.30’da İskele AKM’de yapılacağını belirterek, "Petrol Dolum Tesisine Hayır Platformu" üyelerinin de katılacağı toplantıda bölgede yasayan insanların tartışarak bazı kararlar almasının beklendiğini söyledi.

Sahir, Kıbrıs Çevre Platformu, Lefke Çevre Platformu, Mağusa Çevre Platformu, İskele Yurttaş İnsiyatifi ve Eko-turizm örgütlerinin doğrudan destek verdiği toplantının ülke çapında bir ilk olması bakımından büyük önem taşıdığını kaydetti.

"Petrol Dolum Tesisine Hayır Platformu"nun yarın saat 10.00'da TDP ve 11.00'de CTP-BG’yi ziyaret edeceğini de belirten Sahir, “Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan, Ekonomi ve Enerji Bakanımızdan talep etmiş olduğumuz görüşmeler için henüz yanıt alınamamıştır” dedi.

ÇEKOVA: “KKTC’NİN HERHANGİ BİR YERİNDE PETROL DOLUM TESİSİ İNŞASINA KARŞIYIZ.”

Bu arada, ÇEKOVA, KKTC’de Petrol Dolum Tesisi inşasının yeniden gündeme getirilmesini büyük bir üzüntüyle karşıladıklarını belirterek, Kıbrıs Türk Halkının reddettiği bu ölümcül projenin “Temcit pilavı” gibi sürekli öne sürülmesinin devlet ciddiyeti ile hiçbir şekilde bağdaşmadığını belirtti.

ÇEKOVA Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Atakol, ÇEKOVA olarak KKTC’nin herhangi bir yerinde Petrol Dolum Tesisi inşasına karşı olduklarını bir kez daha vurguladı.

Böylesine ölümcül bir projeyi hiçbir makamın Kıbrıs Türkü’ne empoze etme hakkı ve yetkisi olmadığını dile getiren Atakol, “Böylesi hayati bir konudaki kararı bir veya birkaç makam sahibi veremez. Bu kararı ancak halkın kendisi verebilir. Kıbrıslı Türkler hakkını yasal ve Anayasal çerçevede aramalıdır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 686 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler