1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'YENİCAMİ'Yİ YENMELİYİZ'
YENİCAMİYİ YENMELİYİZ

'YENİCAMİ'Yİ YENMELİYİZ'

Telsim Süper Lig’de ikinci yarı gösterdiği çıkışla play-out’un dışında kalma mücadelesi veren Lapta, son 3 haftada Yenicami ve Lefke ile sahasında karşılaşacak, bölge derbisinde ise Doğan Türk Birliği’ne konuk olacak. Hüseyin Cantürk

A+A-

 

Lapta Teknik Direktörü Hüseyin Cantürk, hafta sonu sahalarında konuk edecekleri Yenicami maçını kazanmaları durumunda play-out’un dışında kalma şanslarının olduğunu vurguladı

  

Play-out’a en kötü ihtimalle 2 puanda başlayacaklarını belirten Cantürk, hedeflerinin play-out’un dışında kalmak olduğunu, bunun gerçekleşmemesi durumunda ise en iyi avantajla maçlara başlamak istediklerini açıkladı

 

 

Telsim Süper Lig’de ikinci yarı gösterdiği çıkışla play-out’un dışında kalma mücadelesi veren Lapta, son 3 haftada Yenicami ve Lefke ile sahasında karşılaşacak, bölge derbisinde ise Doğan Türk Birliği’ne konuk olacak.

Hüseyin Cantürk’ün göreve gelmesi ile çıkış yakalayan kırmızı-yeşillilerin 6 maçlık yenilmezlik serisi geçtiğimiz hafta sonu Mağusa Türk Gücü deplasmanında son bulmuştu. Lapta’da hesaplar play-out dışında kalmak ya da olabilecek en iyi avantajlı bir şekilde play-out’ta yer almak üzerine yapıldı.

Lapta Teknik Direktörü Hüseyin Cantürk, takımın durumundan genelde memnun olduğunu belirterek, Türk Gücü maçında Yasin faktörünün kaybetmelerinde etkili olduğunu vurguladı.

Ligi en kötü şekilde 10’uncu sırada bitireceklerini ve play-out’a 2 puanla başlayacaklarına değinen Cantürk, “Ya play-out’un dışında kalacağız ya da play-out’a 3 veya 2 puanda başlayacağız. Play-out uygulamasının heyecanlı olacağını düşünüyorum. Bu uygulama nedeni ile her takımın bir hedefi var. Bulunduğumuz kısır döngü içerisinde play-out keyifli olacaktır” diye konuştu.

 

“BAĞCIL’I GEÇEBİLİRİZ”

 

Lapta Teknik Direktörü Hüseyin Cantürk, hafta sonu sahalarında konuk edecekleri Yenicami maçını kazanmak zorunda olduklarını vurgulayarak, “Yenicami’yi yenersek play-out’un dışına kalabiliriz. Bölge takımı Doğan Türk Birliği ile Girne’de, Lefke ile kendi sahamızda maçlarımız var. Ligde birebir rakiplerimize karşı kaybetmedik. Dokuzuncu sıradaki yerimizi korumaya çalışırken, play-out’un hemen üzerinde bulunan Bostancı Bağcıl’ı da geçebilirsek geçmeye çalışacağız” dedi.

Cantürk, Şahin’in 4 sarı kart cezasını tamamlayıp takıma dönmesinin de kendileri adına sevindirici olduğunu vurguladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 717 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler