1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİCAMİ’DEN SERT TEPKİ
YENİCAMİ’DEN SERT TEPKİ

YENİCAMİ’DEN SERT TEPKİ

Yenicami Yönetim Kurulu yayınladığı bir basın bildirisi ile Disiplin Kurulu’nun eski Küçük Kaymaklı teknik direktörü Vehbi Özerem’e verdiği cezayı değerlendirdi

A+A-

 

 

Yenicami Yönetim Kurulu yayınladığı bir basın bildirisi ile Disiplin Kurulu’nun eski Küçük Kaymaklı teknik direktörü Vehbi Özerem’e verdiği cezayı değerlendirdi. Yönetim Kurulu yaptıkları tüm dikkat çekici açıklamalara ve sorumluluğa davet eden beyanlarına rağmen Futbol Federasyonunun ispatlanmış bir şike girişimi için verdiği cezanın komik olmaktan öte bakkaldan sakız çalan çocuğa verilmiş bir ceza gibi “6 gün sana oyun yok” cezası olduğunu belirterek, “maalesef federasyon futbol dünyasını sirke çevirmek istemektedir” denildi. Bilinmelidir ki yaşanan olaylar kendi çocuğumuza verilen bir ceza değil, tüm futbol dünyasını bu işe emeğini, yatırımını koyan kişi ve kurumları ilgilendiren cezalardır denildi.

Y.A.K Yönetim Kurulu ayrıca yaptığı açıklamada federasyonun aldığı bu karar sonrası futbola yatırım yapanların durumunu da irdeledi. Hem kulüplerin hem de federasyonun her yıl kurumların kapısına giderek futbola yatırım yapmaları konusunda yatırımcıları türlü yöntemlerle iknaya çalışıldığı belirtilen açıklamada federasyon yetkililerinin futbolu içine soktukları bu komik ortamda artık hangi ciddiyetle bu kurumların kapısını çalıp lige isimlerini vermeleri talep edilecektir? denildi.

“Futbol dünyasına yatırım yapan bu kurumlar, kendi imajlarının da zedelenmesine yol açabilecek bu ucube kararları alan yönetimlere nasıl güveneceklerdir” sorularını da federasyona yönelten Y.A.K Yönetim kurulu; sponsorların hem futbol kulüplerinden hem de futbolun genelinden çekilmesini tetikleyebilecek kararların önünü açan Federasyonun futbolun tümünü çıkmaz yola soktuğu da vurgulandı.

 

“FUTBOLA SEYİRCİ ÇEKMEK İMKANSIZ OLACAK”

Y.A.K Yönetim kurulu ayrıca federasyonun almış olduğu kararın bir başka boyutunun ise, futbolun cefakâr seyircilerine yapılmış olan ayıp olduğuna vurgu yaparak, “yıllardır sahalara daha çok seyirci çekebilmek için yönetimlerin akla karayı çektikleri bir ortamda futbola artık seyirci çekmek bir imkânsızı başarma hedefine dönüşecektir” denildi. Her suçun ciddi yaptırımları olması gereken futbol dünyasında bu verilen cezalar sonrası taraftarlar madem başarının kriterlerini kurallar değil kuraldan cayanlar belirliyor bizler de bu kuralsızlıkta yerimizi alalım derlerse Federasyon taraftarlara ne deyebilecektir ki?

Futbol dünyasının diğer aktörlerinin yaşanan bu tiyatroya sessiz kalmasını da değerlendiren Yenicami yönetim kurulu,  bana dokunmayan yılan bin yaşasın anlayışı ile hareket edenler unutmamalıdırlar ki o yılan dönüp kendilerini soktuğunda bu kez acıları ile baş başa kalacaklardır ve bu emsal ilerde herkesi daha da derinden etkileyecek sonuçlar çıkaracaktır denildi.

 

“ADALET İSTEMEK SUÇLU OLMAKSA, SUÇLUYUZ”

Yenicami olarak haftalardır bu konuda yaptıkları hiçbir açıklamaya olumlu bir geri dönüşüm alamadıklarını ve artık bu konunun yasama organları tarafından ele alınmasının kaçınılmaz olduğunu belirterek, adalet istemek suçsa biz suçlu olmaya, adaletsizlik yaratanlarsa suçsuz olarak davranmaya devam edebilirler denildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 587 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler