1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yenicami’de her şey mosmor
Yenicami’de her şey mosmor

Yenicami’de her şey mosmor

Ligden kalma hastalığı dün de devam eden Yenicami, genç, hırslı Mormenekşe karşısında ortaya umut vadeden bir futbol koymadı. Devre arasında Behiç ve Ünal gibi ortasaha oyuncularını kadrosuna katmasına rağmen çok kötü bir oyun sergiledi. Mormenekşe̵

A+A-

 

 

Ligden kalma hastalığı dün de devam eden Yenicami, genç, hırslı Mormenekşe karşısında ortaya umut vadeden bir futbol koymadı.

Devre arasında Behiç ve Ünal gibi ortasaha oyuncularını kadrosuna katmasına rağmen çok kötü bir oyun sergiledi.

Mormenekşe’ye bakıldığında yıldız denecek ve takımı sürükleyecek futbolcu göremezsiniz. Tüm takım, bana göre yıldız. Maçın başında oyuna çekinerek başladılar. Ancak, karşılaşmanın 19’uncu dakikasında Sami Ergazi’nin ayağından bulduğu golle, çekingenlikleri gitti ve Yenicami üzerine daha çok gitmeye başladı ve sonuçta da üç gol buldu.

Doksan dakika boyunca, Yenicami’den daha iyi bir oyun oynayıp, daha çok gol pozisyonu buldular ve hak ettikleri bir galibiyete imza attılar.

Yenicami takımının toplam değerine baktığımızda 2 – 2,5 milyon TL’nin üzerinde ve profesyonelliğe yakın bir takım görüntüsünde. Buna karşın Mormenekşe’nin yıldızlarının toplam değeri sanırım 500 – 600 bin TL civarında. Artık sizler ülke futbolunu kıyaslayın ve futbolun değerini düşünün.

Sahaya gelen bir misafire sorsanız hangi takım Yenicami diye, sanırım Mormenekşe’yi gösterir. İşte dünkü durum, Yenicami açısından bu kadar vahimdi.

Yenicami çok kötü oynadı. Savunmadan tutun da, forvete kadar ne yaptığını bilmeyen bir takım görüntüsündeydiler. Bir takım elbette ki yenilecek. Ama şampiyonluk mücadelesi veren bir takımın sahadaki profili bu olmamalıdır. Bugün ileriye dönük hiçbir umut vermediler.

Kısacası Yenicami ilk devrenin sonlarında ortaya koyduğu kötü futboluna hiçbir katkı yapamadı.

Dünkü maçta tek bir futbolcunun iyi olduğunu söylemek mümkün değildir. Gereksiz paslaşmalar, oyunu dikeyine kullanacaklarına yan paslarla zaman harcıyorlar. Bu kadar iyi bir ortasahası olmasına rağmen, organize atak geliştirmekte hiçbir varlık gösteremediler.

Anlayacağınız Yenicami adına hüsrana dönüşen bir maç oldu. Bu kötü futbol, ligde de devam ederse Yenicami’nin şampiyon olması bir başka bahara kalacaktır.

Mormenekşe’yi ve Eralp hocayı kutluyorum. Çok iyi bir takım yaratılmıştır. Tahmin ederim bu takımla Süper Lig’e çıkarlar.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1018 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler