1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yenicami üç puana sevinsin
Yenicami üç puana sevinsin

Yenicami üç puana sevinsin

Yönetimin, hafta içerisinde almış olduğu tedbirle Emrah ve Uçaner’e kadro dışı cezası verildi. Aslında bir takımda disiplinsizlik ve huzursuzluk yaratan her kim olursa ve takıma zarar veriyorsa, takımın selameti için ceza gereklidir. Sporda ödüllen

A+A-

 

 

 

Yönetimin, hafta içerisinde almış olduğu tedbirle Emrah ve Uçaner’e kadro dışı cezası verildi. Aslında bir takımda disiplinsizlik ve huzursuzluk yaratan her kim olursa ve takıma zarar veriyorsa, takımın selameti için ceza gereklidir.

Sporda ödüllendirme ne kadar doğru ve özendiriciyse, ceza da o kadar gerekli ve uygulanması gereken tedbirdir.

Dün akşamki Göçmenköy karşısında Yenicami’yi daha arzulu ve kazanma isteğinin yüksek olduğunu gördüm.

İlk yarıda kalelerinde hiç tehlike görmeyen Yenicami, özellikle uzun ve kanatlardan getirdiği toplarla rakip kalede tehlikeli pozisyonlar yarattı.

Göçmenköy rakibinin gücünü bildiği için orta saha ve savunmasını kalabalık tutup kontra futbolu tercih etti. Ancak pek varlık gösteremedi. İlk yarıda yediği golden sonra daha atak oynaması beklenirken, oyun şeklinde bir değişiklik olmadı.

Yenicami geçen hafta Düzkaya karşısında oynadığı kötü futboldan biraz daha iyiydi. Hiç olmasa hatalı pas yüzdesi düşüktü.

Haftalardır yazıp söylediğim gibi dün akşam rakip arkasına atılan uzun toplarla gol aramaya çalıştı. Zaman zaman pozisyon da buldu, ancak son vuruşlar kötüydü.

İkinci devrede oyun biraz daha hareketlendi. Göçmenköy biraz daha atak görünse de yine pozisyon bulan taraf Yenicami idi.

Yenicami’de kronikleşen hatalı pas zinciri devam ediyor. Gereksiz paslar ve hatalı paslaşmalar takımın oyun temposunu bozuyor. Dünkü maçta geçmiş maçlara göre biraz daha gayretli görünen Yenicami, cezalı oyuncuları yüzünden değişik bir tertiple oyuna başladı. Okan’ın yerine Göktaş, Uçaner’in yerine Kayhan görev yaptı.

Ancak oyunun bitimine 15 dakika kala oyuna giren Behiç ve Hascan orta sahada daha verimli hareketler yaptılar. İbo topla daha az oynamalı, Neval, Seper ve Göktaş görevlerini yapan oyunculardı.

Massa’ya dünkü maçta daha gayretli gördüm. Girdiği üç pozisyonun birini gol yaptı, takımını rahatlattı.

Yenicami dünkü maçta istediği üç puanı alarak yoluna devam etti. Umarım bu galibiyet ve cezalar takımın silkinmesine neden olur.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 818 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler