1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yenicami tam gaz
Yenicami tam gaz

Yenicami tam gaz

Yenicami futbol adına her geçen gün olumlu hareketler yapmaya devam ediyor. Doğrusunu söylemek gerekirse, Cihangir deplasmanına giderken Yenicami’nin bu denli performans göstereceğini hiç tahmin etmiyordum. Oyuna hızlı başlayan ve daha ilk dakikada

A+A-

 

 

Yenicami futbol adına her geçen gün olumlu hareketler yapmaya devam ediyor. Doğrusunu söylemek gerekirse, Cihangir deplasmanına giderken Yenicami’nin bu denli performans göstereceğini hiç tahmin etmiyordum.

Oyuna hızlı başlayan ve daha ilk dakikada İbrahim’in yüzde yüzlük bir pozisyonda topu altı pas üzerinden dışarıya atmasıyla, oyundaki üstünlüğü eline alacağı belliydi. Sonuç olarak oyun, maçın başından sonuna kadar Yenicami’nin kontrolünde oynandı.

Sahanın her alanında rakibine baskı kuran ve pres yapan taraf Yenicami idi. Maçı kazanırken alınan üç puan, sahadaki mücadelelerinin ve ortaya koydukları oyunun hakkı idi. Sahada verilen görevi her oyuncu yerine getirdi. Sadece İbrahim dünkü oyunda bekleneni veremedi.

Çağdaş, Joseph, Hascan, Behiç, Göktaş ve kaleci Ali hatasız bir oyun oynadılar ve sahada en göze batan isimlerdi.

Oyuna 4-4-1-1 düzeni ile başlayan Yenicami, orta sahanın solunda Nevval, sağında da Tansel’i oynatarak, oyunu kanatlardan geliştireceği ataklarla kazanmayı hedefledi. Ancak kanatları iyi kullanmalarına rağmen sadece üçüncü gol kanattan ve kontrataktan geldi.

Osman hocanın takımın başına gelmesinden sonra, takım, gözle görülür bir revizyona uğradı. Öncelikle futbolcular kendilerine olan özgüvenlerine kavuştular. Rakip kim olursa olsun oyun disiplininden ve kendilerine verilen görevi en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyorlar. Ayrıca futbol oyununun bir sistem olduğunu ve giren futbolcu ile çıkan futbolcunun sistem içerisinde görevini yerine getirmesi gerektiği bilincinde olmaları, Osman hocanın takıma kattığı en önemli faktördür.

Yönetim, Osman hocanın üzerine Teknik Direktör getirmemekle doğru yapmıştır. Yakalanan ahengin bozulmaması açısından önemli bir karardı. Federasyonun bu konudaki tavrının yanlış olduğunu düşünüyorum. Bir takım istediği antrenörü alabilmeli. Bütçeleri hangi antrenörü almaları gerektiriyorsa onu almalıdırlar. Gerçi Yenicami’de öyle bir sıkıntı yok ama, başka takımlarda bu sıkıntıları rahatlıkla görebiliriz.

Teknik adamları veya antrenörleri, kabiliyetlerine göre ve başarılarına göre seçme hakkı olmalıdırlar. Hiçbir takımı mutlaka teknik adam alacaksınız diye zorlamamalısınız. Bu tercih tamamen kulüplerin kendi uhdesine bırakılmalıdır.

Ülkedeki futbol seviyesi ve ekonomik şartlar şimdiki koşullarda bunu gerektiriyorsa, bu yapılmalıdır. Yoksa genelge çıkartıp gereksiz tartışmaların gündem yapılmasına hiç gerek yok.

Dünkü maçta Cihangir kötü gününde olmasına karşın, özellikle ikinci devrede sert ve mücadeleci bir oyun oynadı. Oyunu kendi lehine çevirebileceği bir anda, Williem’in gereksiz yere kırmızı kartla oyundan atılması ve takımını 10 kişi bırakması oyun düzeninin bozulmasına neden oldu. Buna karşın Yenicami’nin de gününde olması, Fırat hocanın tüm hamlelerini etkiledi. Halbuki, Williem oyundan atılmasaydı, oyuna ikinci devrede alınan Eteme ile birlikte oyunun seyri değişebilirdi.

Dün her iki takımın da ortaya koyduğu mücadele futbol adına güzeldi. Ancak Yenicami kazanmayı daha çok isteyen taraftı. Ortaya koydukları mücadele üç puanı hak eder cinstendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 705 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler