1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİCAMİ, FUTBOL CAMİASINI SAĞDUYUYA ÇAĞIRDI
YENİCAMİ, FUTBOL CAMİASINI SAĞDUYUYA ÇAĞIRDI

YENİCAMİ, FUTBOL CAMİASINI SAĞDUYUYA ÇAĞIRDI

Yenicami Ağdelen Kulübü geçtiğimiz hafta sonu oynadıkları Küçük Kaymaklı lig karşılaşması ile ilgili görsel ve yazılı basında çıkan, gerek Yenicami’nin performansı gerekse de hakem kararlarının değerlendirmelerini inceledikten sonra bir basın bildir

A+A-

 

 

 

 

Yenicami Ağdelen Kulübü geçtiğimiz hafta sonu oynadıkları Küçük Kaymaklı lig karşılaşması ile ilgili görsel ve yazılı basında çıkan, gerek Yenicami’nin performansı gerekse de hakem kararlarının değerlendirmelerini inceledikten sonra bir basın bildirisi yayınladı. Basın bildirisi şöyle:

“Yönetime geldiğimiz günden itibaren özellikle ülke futbolumuzun daha da ileri gidebilmesi, kalitenin artması ve sahaya gelen seyircinin oynanan futboldan keyif alması için elimizden geleni yapmaktayız. Özkaynak çalışmaları ve fiziki altyapının güçlenmesi yanında esas olan kurumsallaşmayı hedef alan Yönetim Kurulumuz maç sonraları hakem hatalarını dile getirmemeye özen göstermiştir. Gerek 2. Lig’de gerekse bu yıl oynadığımız Süper Lig maçlarımızda aleyhimize çalınan birçok düdük olmuştur. Rakiplerimizin oynadığı maçlardaki düdükleri değerlendirmek bile istemiyoruz. Biz her zaman hak edenin kazanmasından yanayız. Biz yöneticilerin, futbolcuların ve teknik heyetlerinin hata yaptığı gibi, hakemlerin de zaman zaman hatalı kararlar üretmesinin doğal olduğunu kabul ediyoruz. Bugüne kadar oynadığımız büyük maçlarda skorda geriye düşmemize rağmen maçları güzel oyundan sonra galip tamamladık ve bu performansımız da tüm spor medyası tarafından takdir edilmiştir. Ancak KK ile oynadığımız maçta aleyhimize çalınan o kadar yanlış düdükler oldu ki maçı çevirecek fırsat bile yaratılmamıştır. Maalesef takımızda kötü düdüklere ayak uydur derecede çok pozisyon hatası yapmıştır. Ancak ikinci yarı 10 kişi kalmamıza ve takımızın üçüncü golünün ofsayt gerekçesiyle (!) sayılmamasına rağmen göstermiş olduğumuz performans takımımızın mücadele kapasitesini ortaya koymuştur. Teknik direktörümüz Sayın Karayel ile sezon başı anlaşırken kendisine gösterdiğimiz hedef, saha dışında gerçekleşebilecek etkenleri de aşabilecek ve sezon sonunda şampiyon olabilecek bir takımı yaratmasıydı. Bu hedefimizden sapma yoktur.

Biz kendi taraftarımızın ve tüm futbol camiasının sağduyulu olmalarını ve hakemlerin bazı yanlışlarına aşırı tepki göstermemelerini rica ediyoruz.  Aynı zamanda temiz futbol adına ülkemizde olmayan şike yasasının süratle oluşturulması gerektiğine inanıyoruz.”    

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 720 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler