1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yenicami çok iş ister
Yenicami çok iş ister

Yenicami çok iş ister

Geleneksel olarak teknik adam değişikliği takımlara yarıyor. Dün Yenicami, Lapta karşısında üç puanı kazandı, ancak öldü öldü dirildi. Futbolda risk elbette alınmalı. Ancak maçına göre alınmalı. Dünkü maçta sadece üç puan düşünülmeliydi. Gençlere güvenme

A+A-

 

 

Geleneksel olarak teknik adam değişikliği takımlara yarıyor. Dün Yenicami, Lapta karşısında üç puanı kazandı, ancak öldü öldü dirildi.

Futbolda risk elbette alınmalı. Ancak maçına göre alınmalı. Dünkü maçta sadece üç puan düşünülmeliydi. Gençlere güvenmek ve onlara şans vermek her zaman savunduğum konuların başında gelir.

Fakat dün gençler konusunda fazla riski göze almamak lazımdı. Ünal, Hascan dışarıda otururken bu maçı kazanabilmek çok zordu. Bu oyuncular oyuna girdikten sonra ortaya konan futbol herkesin beğenisini kazanmıştır. Anlamıyorum, Yenicami’ye gelen antrenörlerde bir Hascan fobisidir gidiyor. Bu çocuk daha kendini ne kadar kanıtlayacak. Her gelen antrenör bu çocuğu oynatmamakta ısrar ediyor. Ya ben futboldan anlamıyorum, ya da Yenicami’ye antrenör olanlar bu işi çok iyi biliyorlar.  

Bu kadar yetenekli, sülalesi Yenicamili, oyuna girdiği zaman ortaya koyduğu olumlu futbolu ile dikkatleri üzerine çeken, üstelik de altyapıdan yetişen bir oyuncunun yedek kalmasına anlam veremiyorum. Kötü oyuncu olsa anlarım, ama değil. İlk on birde tereddütsüz oynaması gereken bir oyuncu. Tıpkı Çagdaş gibi. Bu iki oyuncu Yenicami’nin geleceği, şimdi yanlarına bir de Cenker katıldı.

Gelelim oyuna. Lapta’dan daha üstün oynamalarına rağmen, Ahmet Coşkun oyundan atılmasaydı maçtan mağlubiyetle ayrılabilirlerdi. Özellikle 1-1’den sonra Lapta’nın yakaladığı yüzde yüz pozisyonlar gol olmuş olsaydı, Osman hocanın aldığı risklerin hesabını vermek kolay olmayacaktı.

Tanrının gücümü desek, yoksa Olkan Özyanık’ın verdiği kırmızı kartın etkisi mi desek, oynanan kumarın tutmasına neden olmuştur. Özellikle ikinci golde Ünal’ın büyük çabası vardı.

Galibiyet golünü atan Cenker genç ve yetenekli bir oyuncu. Ancak dünkü maçta risk alıp oynatılması büyük cesaret isteyen bir karardı. İlk oynadığı A takım maçında galibiyet golünü atması bir futbolcu için büyük şans ve büyük onurdur. Kaç futbolcuda bu onur vardır? Çok az. Ancak yine Osman hocanın bu maç için, büyük bir harakiri yaptığını söyleyebilirim.

Bir kere Yenicami gol yedikten sonra başı kesik tavuğa benziyor. Bir anda oyun disiplini bozuluyor ve arka arkaya rakibine pozisyonlar veriyor. Hiç pozisyonu olmayan Lapta ilk organize atağında golü bulduktan sonra iki tane daha net gol pozisyonu buldu.

Golden sonra takımın bir anda motivasyonunun bozulmasına önlem alınmalı. Aslında geçen yılki “gol yeseler de bu takım gol yapar” rahatlığı bu takımda yok, çünkü gol noktalarında verimsizdirler.

Bir kere İbrahim, ayağında çok top tutma hastalığından vazgeçmeli. Fazla çalım atacak diye hem kendini yoruyor, hem de takımının oyundan düşmesine neden oluyor. Bu kadar yetenekli bir oyuncunun gereğinden fazla topla oynaması, oyun performansını düşürüyor. Ercan çok ağır, dünkü maçta ilk değişmesi gereken oyuncuların başında geliyordu.

Adil futbolu unutmuş, acemi oyuncular gibiydi. Halbuki bu oyuncuyu ilk izlediğimde, üzerimde çok olumlu etkiler bırakmıştı. Herhalde kendine bakmıyor. Mehmet Göktaş ise eski formundan çok uzak. Çok ağırlaştı ve çok pas hatası yapıyor.

Tansel’e gelince, dünkü maçta ofsayda düşme rekoru kırdı. O kadar dikkatsiz oynuyor ki ofsaytta olduğunu bile fark etmiyor. Halbuki santrafor dediğin uyanık olmalı. Ne zaman koşu yapacağını bilmeli.

Sonuç olarak bu kadar olumsuzluklara rağmen üstelik de transfer döneminde büyük paralar ödeyerek alınan futbolcular oynamadan bu maçı kazanmak büyük başarıdır. Hatalar konusunda ben uyarımı yaptım. İsteyen alır dağarcığının bir köşesine koyar, isteyen, es geçip bildiğini yapar.

Benden uyarması…

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 768 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler