1. YAZARLAR

  2. Hasan Ecer

  3. Yenicami başkansız kalmamalı
Hasan Ecer

Hasan Ecer

Yazarın Tüm Yazıları >

Yenicami başkansız kalmamalı

A+A-

Otuz yıl aradan sonra şampiyon olan Yenicami, başkan bulmakta zorlanıyor. Başarıyı büyük  zorluklarla yakalayan, zaman zaman kapısına kilit vurma noktasına gelinen, son beş yıldır yeniden şahlanan ve camianın uzun bir aradan sonra toparlanmasına neden olan bu ekip,  sadece şampiyon olmakla herşeyin bittiğini sanıyorlarsa hata yapıyorlar demektir.

Başarı bir bütünün meyvesidir. Hiçbir başarı tek başına yakalanmaz. Kollektif çalışma gerektirir. Son beş yılda Yenicami bu kollektif çalışmayı yakaladığı için bu noktaya gelmiştir.
Başarı istikrardır.
Başarı dayanışmadır.
Başarı zor günlerde camiasına sahip çıkmaktır.
Başarı takım ruhudur.
Başarı kendine güvendir.
Eğer bu takım şampiyon olduktan sonra bu hallere düşecekseydi, “Eksik olsun böyle şampiyonluk ve başarı” demek geliyor insanın içinden.

Aslında başarısızlık çok basittir. Başarıyı yakalamak için yıllarca zamanını, parasını, emeğini, tecrübesini ortaya koyan kişilerin, birçok zorluklar çekerek yarattığı eseri bir çırpıda ortadan kaldırmaktır. 
Eğer gönlünüz buna razıysa, sizlere diyecek birşeyim yoktur. Çekip gidin ve bir daha kulübün kapısının önünden bile geçmeyin.

Ama kulübünüzü seviyorsanız, vicdanınız sızlıyorsa çekip gitmek size yakışmıyor. Benim tanıdığım kişilerin Yenicami’yi ne kadar sevdiğini, atalarının bu kulüpte köklü mazileri olduğunu çok iyi biliyorum. O yüzden bu duyarlı ve vicdan sahibi kişileri camiaya sahip çıkacaklarından eminim.

Aslında kulübü şu anki yapısını incelediğimiz zaman, diğer kulüplerden çok daha iyi durumda olduğunu görebiliriz.

Mevcut takım kadrolarının içerisinde en iyi kadro Yenicami’de.  Sponsorunuz 250-300 bin TL bir yıl içerisinde katkı yapmayı taahhüt ediyor. Yönetimde olan kişilerin bir yılda yapacağı katkılarla bu rakam 600 yüz bini buluyor.

Aidatlar, rakı gecesinde toplanancak yardımlar, piyango geliri, kiralayacağınız veya satacağınız oyuncuları da hesaba katarsanız işte size bir milyon liralık bütçe. Hangi takımda böyle bir bütçe mevcuttur?
Doğan Türk Birliği çok da mütevazi bir bütçe ile geçen yıl başarılı bir sezon geçirmiştir. Amaç hizmet ise, mütevazi bütçelerle de kulübünüze sahip çıkabilirsiniz. 

Geçen sezon şampiyon olmak için harcanan olağan üstü bir rakam vardı. Bunun büyük bir bölümünü sponsor karşıladı. Sponsor bu sezon daha az katkı yapacağım diyorsa, siz de hesabınızı ona göre yapar, hedeflerinizi ona göre belirlersiniz. Kaldı ki bu kadro, alttan gelen gençlerle, yine şampiyonluğa oynayabilecek güçtedir.

Demek ki geçen yıl harcanan paranın yarısı ile şampiyonluğa oynayabilirsiniz. Dolayısı ile kulübün sıkıntı yaşaması sözkonusu bile değildir.

O halde başta şampiyon takımın başkanı olarak Bülent Avcan camiaya sahip çıkacaktır. Yönetim kadrosunu bozmadan, hatta bazı yeni isimler de bularak bu yola devam etmelidir.

Bu bir bayrak yarışı ise, bayrağı teslim edecek birisini buluncaya kadar, takımına ve camiaya sahip çıkman boynunun borcudur. 

Otuz yıl aradan sonra camiaya şampiyonluk yaşatmak, sonra da ben yokum demek olmaz. Yıllardır bu takımın sorumluluğunu üstlenmişin, bir çok zorlukları sen de içinde yaşayarak,  hangi noktaya geldiğini en iyi bilenlerdensin. O zaman takımı yarı yolda bırakmadan yola devam etmelisin. 

Eğer kulüp başkan bulamamışsa, bu gömleği giymeye devam etmelisin. Şampiyon takım başkansız kalmaz, kalmamalı.

Bu yazı toplam 2360 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar