1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİ LONDRA TEMSİLCİSİ OYA TUNCALI
YENİ LONDRA TEMSİLCİSİ OYA TUNCALI

YENİ LONDRA TEMSİLCİSİ OYA TUNCALI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yeni Londra Temsilcisi Oya Tuncalı oldu.

A+A-

 

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) yeni Londra Temsilcisi Oya Tuncalı oldu.

Tuncalı, KKTC Londra Temsilciliği’nde düzenlediği basın toplantısında, göreve başlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşadığını söyleyerek, KKTC'nin yurt dışındaki temsilcilik sayısının 21 olduğunu ifade etti.

KKTC Londra Temsilciliği’nin verdiği hizmetleri daha ileriye götürebilmek için çalışacağını kaydeden Tuncalı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İngiltere'de yaşayan Türk toplumu ile ülkemiz arasında derin bağlar ve kültürel paylaşımlar mevcuttur. Buradaki kardeşlerimizin iş kadını, iş adamı, doktor, hukukçu, mühendis, akademisyen, sanatçı olarak birçok meslekte yükselmiş olduklarını görmek bizleri mutlu etmekte ve gururlandırmaktadır."

İngiltere’de yaşayan Kıbrıs Türk toplumunun kolektif çalışmasının, birlik ve dayanışmasının daha da güçlendirilmesinin önemini vurgulayan Tuncalı, "Toplumun tamamını ilgilendiren konularda olanaklar el verdiği ölçüde muhtelif derneklerimizin ortak zeminde buluşmaları ve müşterek çalışmalar yapmaları kuşkusuz topluma sağlanacak faydaları daha da artıracaktır" diye konuştu.

İngiltere'de kültürel etkinlikleri artırmak da istediklerini ifade eden Oya Tuncalı, KKTC'nin tanıtımını yapmanın öncelikleri arasında yer aldığını kaydetti.

Tuncalı ayrıca, İngiltere Parlamentosu ve İngiltere Dışişleri Bakanlığı nezdinde çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

1961 Lefkoşa doğumlu olan Oya Tuncalı, ODTÜ İşletme bölümünden 1984 yılında mezun oldu. Tuncalı, 1998-2001 yılları arasında da KKTC'nin Londra Temsilciliği’nde Başkonsolos olarak görev yaptı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1090 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler