1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİ HAVACILAR YOLDA
YENİ HAVACILAR YOLDA

YENİ HAVACILAR YOLDA

Özellikle yaz aylarında turizm amaçlı uçuşlar yanında yangın ve çevre gözetlemeye de elverişli Motorlu Yelken Kanat (Microlight) pilotu olmak isteyenlere müjdeli haber var

A+A-

 

 

Özellikle yaz aylarında turizm amaçlı uçuşlar yanında yangın ve çevre gözetlemeye de elverişli Motorlu Yelken Kanat (Microlight) pilotu olmak isteyenlere müjdeli haber var.

KKTC Hava Sporları Federasyonu 2012 yaz dönemi için Motorlu Yelken kanat kursları düzenleme kararı aldı. Motorlu Yelken Kanat sayısını 2’den 5’e çıkaran Hava Sporları Federasyonu oluşan pilot açığını açılan kursla gidermeyi amaçlıyor.

Gelecek taleplere göre, 4 veya 5 kişilik gruplar halinde düzenlenecek kurslar Gecitkale Hava Alanı’ndaki Yavrukuş Havacılık Tesisleri’nde yürütülecek.

 

TURGANER’İN DEĞERLENDİRMESİ

 

KKTC Hava Sporları Federasyonu Genel Başkanı Plt. Serdar Turganer, Lha’na yaptığı açıklamada gelen taleplerin karşılanması için gerekli eğitim ortamının hazırlandığını ve ilk kayıtların yapılmasından sonra eğitime başlanacağını bildirdi. Yaz aylarında sahil ve yangın gözetleme yanında, turist gezdirmek için de kullanılan motorlu yelken kanatların federasyonun kapasite ve buna bağlı olarak dinamizmini artıracağını belirten Turganer şöyle devam etti:

“Şu anda Federasyonumuz eğitim için microlight sayısını yeterli sayıya ulaştırmış bulunmaktadır. Eğitim içinse gerekli personel ve ortama sahip olan Federasyonumuz havacılığa gönül vermiş ülke gençliğine microlight pilotu olma ve gökyüzünün sonsuz maviliklerine uçma olanağı veriyor.

Eğitim grupları 4 veya 5 kişilik gruplar halinde oluşturulacak ve yer derslerine başlanılacaktır. 30 saatlik teorik yer derslerinde başarılı olan öğrenciler uçuş derslerine geçecekler ve 25 saat eğitim uçuşu gerçekleştireceklerdir. Gelen talebin fazla olması halinde ise 4-5 kişilik gruplar oluşturulacak ve eğitimlerine devam edilecektir.

Tabii ki havacılığın bir disiplin ve ciddi eğitim gerektiren bir konu olması hasebi ile de eğitimler uluslararası havacılık kural ve kriterleri (JAR) çerçevesinde olacaktır.

Yaz dönemini değerlendirmek, havada uçmanın keyfini yaşamak isteyen herkesi bu kurs programından yararlanmak için Federasyonla irtibata geçmeye çağırıyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 557 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler