1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİ HAKEMLER YETİŞTİRİLECEK
YENİ HAKEMLER YETİŞTİRİLECEK

YENİ HAKEMLER YETİŞTİRİLECEK

13-17 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek kurslar KTFF Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda 18.00 – 22.00 saatleri arasında olacak

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu yayınladığı bir basın bildirisi ile Aday Hakem Kursu düzenleneceğini açıkladı. Futbol hakemi yetiştirmek amacıyla MHK tarafından 13-17 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek kurslar KTFF Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda 18.00 – 22.00 saatleri arasında olacak. Kurslar, MHK üyeleri tarafından gerçekleştirilecek.

Kursa katılmak isteyenlerin müracaat formlarını Futbol Federasyonu binası arkasındaki Hakemler ve Gözlemciler Derneği’nde alabileceği belirtildi. Katılımcılarda aranacak şartlar ise şöyle:

 

A) En az lise ve dengi okul mezunu olmak. ( Kurs tarihinde öğrenci olanlarda bu şart aranmaz )

B) 15 - 30 yaş arası olmak. ( 18 yaşından küçük olanların velisinden yazılı izin getirmeleri gerekir. Futbolu yeni bırakanlar için 30 yaş sınırı aranmaz)     

C) Tam teşekküllü bir hastahanenin ( devlet veya özel ) dahiliye, göz, ruh ve sinir, ortopedi, kulak-burun-boğaz ve kardiyoloji uzmanlarından “ hakemlik yapabilir ” onaylı Sağlık Raporu almak,

D) Polis teşkilatından karakter belgesi almak,

E) Atletik yapıya sahip olmak,         

F) Son 5 yıl içerisinde Futbol Disiplin Kurulu tarafından 1 ay veya daha fazla süreyle müsabakadan men ve/veya hak mahrumiyeti cezası almamak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 409 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler