1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİ BAŞKAN ÜRÜN SOLYALI
YENİ BAŞKAN ÜRÜN SOLYALI

YENİ BAŞKAN ÜRÜN SOLYALI

CTP Gençlik Örgütü 11 Kurultayı gerçekleştirildi… YENİ BAŞKAN ÜRÜN SOLYALI Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü 11. Kurultayı önceki gün yapıldı. Parti Gençlik Örgütü yeni Başkanı Ürün Solyalı oldu. Solyalı, Gençlik Örgütü’ne ‘Merh

A+A-

 

 

 

 

CTP Gençlik Örgütü 11 Kurultayı gerçekleştirildi…

YENİ BAŞKAN ÜRÜN SOLYALI

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü 11. Kurultayı önceki gün yapıldı. Parti Gençlik Örgütü yeni Başkanı Ürün Solyalı oldu. Solyalı, Gençlik Örgütü’ne ‘Merhaba’ derken, “Düşler kuracağız inadına” diyerek seslendi.

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü 11. Kurultayı önceki saat 14.30'da Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası 50. Yıl Salonu'nda gerçekleştirildi.

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’nun konuşmasının ardından, Gençlik Örgütü eski Başkanı Haşim Kiracıoğlu’nun da konuştuğu Kurultay’da, Faaliyet Raporu okundu, Mali Rapor sunuldu.

CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı ve örgüt organları için seçim yapılan Kurultay’da, Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü yeni başkanı Ürün Solyalı oldu.

 

ÜRÜN SOLYALI: “HAYALLER KURACAĞIZ İNADINA...”

Konuşmasının başında eski Başkan Haşim Kiracıoğlu’na Gençlik Örgütü’ne yaptığı katkılardan ötürü teşekkür eden Solyalı, Gençlik Örgütü’ne ‘Merhaba’ derken, “Düşler kuracağız inadına” diyerek seslendi.

 

“DİRENECEĞİZ… ÇARE BARIŞTIR!..”

 “Bizler; tarihin gelişmesini izleme, daha iyi bir toplumun kurulmasına etkin biçimde katılma ve binlerce insanla bir araya gelme tecrübesini yaşadık, yaşıyoruz” diyen Solyalı,  uzunca bir süredir zihinlerin korku, bölünmüşlük ve güçsüzlükle zincire vurulmuş durumda olduğuna işaret etti.

Solyalı’nın ifadeleri devamla şöyle:

“Zincirlerimizden kurtulmak adına meydanlarda özgürlük için direndik. Halk düşmanlarının en çok korktuğu şey işte bu büyük uyanıştır. O gün  buradadır. Bunu yıllar önce bu salonu dolduran ve doldurmayan gençler hep birlikte başardık…  Zulüm hangi odaktan gelirse gelsin, Direneceğiz. Çare barıştır...”

 

CTP Gençlik Meclisi şu isimlerden oluştu:

Ahmet Güneş, Ahmet Fellahoğlu, Ayşe Mulla, Aybike Yektaoğlu, Aziz Çağoğlu, Burak Kumsal, Doğa Kayalp, Dünce Önal, Egemen Yenice, Emine Yüksel, Emre Ernaz, Erde Kaptan, Ersan Kazın, Fuat Burkay, Gamze Kiracıoğlu, Halil Hepşen, Hüseyin Tekbıyık, Kemal Gilanlıoğlu, Mehmet Ali Ekemen, Mehmet Ekin Vaiz, Melike Bisikletçiler, Mustafa Mulla, Necat Ceral, Ongun Talat, Sadi Erdendoğ, Semih Kolozali, Turgut Çalıcı, Uğur Diren, Yağmur Yatmaz, Mustafa Sönmez.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2056 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler