1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİ BAŞKAN ÜNVER BEDEVİ
YENİ BAŞKAN ÜNVER BEDEVİ

YENİ BAŞKAN ÜNVER BEDEVİ

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Olağan Genel Kurulu’nun dün yapıldı

A+A-

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Olağan Genel Kurulu’nun dün yapılan başkanlık seçimini Ünver Bedevi kazandı.

Üç yılda bir yapılan genel kurulun, 28 Mart 2009 ile 22 Şubat 2012 dönemi seçimi dün Hidden Garden da gerçekleşti. Barolar Birliği Başkanı Hasan Sözmener ve Avukat Ünver Bedevi’nin başkan adayı olduğu kurul, saat 15.30’da başladı. Seçimin Divan Başkanlığını Av. Süleyman Dolmacı yaparken, üyeler ise Av. Altan Erdağ ve Av. Savaş Atakan oldu. Divan heyetinin belirlenmesi ardından, Barolar Birliği Genel Sekreteri Avukat Fevzi Hansel tarafından Baro Konseyi Faaliyet Raporu okundu.

Yaklaşık 700 avukatın oy kullandığı seçimde; Barolar Birliği Başkanı, Yüksek Adliye Kurulu Üyesi, Baro Konseyi üyeleri ve Disiplin Kurulu üyeleri seçildi.

 

TOKALAŞTILAR

Seçime başlamadan önce başkan adayları birer konuşma yaptı. İlk konuşmayı Barolar Konseyi Başkanı Hasan Sözmener yaptı. Sözmener, Av. Ünver Bedevi ile aralarında dargınlık olmadığını belirterek, Bedevi’yi toklaşmak üzere kürsüye davet etti. Seçim öncesi aralarında yaşanan anlaşmazlığı birbirlerini tebrik ederek bozan Av. Hasan Sözmener ve Av. Ünver Bedevi üyelerden büyük alkış aldı.

 

 

KONUŞMALAR

Hasan Sözmener konuşmasında, avukatların huzurlu, özgür ve sindirilmeden görev yapmaları için çaba sarf edeceklerini belirterek, görevine kaldığı yerden devam etmek istediğini dile getirdi.

Av. Ünver Bedevi ise avukatların mesleki sorunları olduğunu ve bu sorunları hep birlikte çözeceklerini aktardı. Doğru teşhislerle, yardımlaşarak öncelikleri belirleyeceklerini aktaran Av. Bedevi, şahsi hiçbir derdi olmadığını söyledi. Hasan Sözmener’in seçimi kaybederse camiadan ayrılacağı haberlerinin kendisini üzdüğünü aktaran Ünver Bedevi, kimsenin kimseyi kovmadığını, herkesin dilediği gibi camiada kalabileceğini dile getirdi. Daha sonra yapılan seçimde Barolar Birliği Başkanı, Yüksek Adliye Kurulu Üyesi, Baro Konseyi üyeleri ve Disiplin Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

 

 

Barolar Birliği Başkanı: Ünver Bedevi

Yüksek Adliye Kurulu Üyesi: Ünver Bedevi

Baro Konseyi Üyesi (10 yıllık): Ergin Ulunay

Baro Konseyi Üyeleri (5 yıllık): Ahmet Mahirel, Saffet Mehmetalioğulları

Disipilin Kurulu üyeleri: Özkul Özyiğit, Mahmut Tekinay, Güner Çakır, Abdurrahman Şeref, Ezer Özsoy

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2111 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler