1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİ BAŞKAN HÜSEYİN GÜVEN
YENİ BAŞKAN HÜSEYİN GÜVEN

YENİ BAŞKAN HÜSEYİN GÜVEN

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Olağan Genel Kurulu yapıldı

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB) başkanlığına Hüseyin Güven getirildi.
KTGB Olağan Genel Kurulu dün birlik lokalinde yapıldı. Birlik üyelerinin seçtiği 9 kişilik yönetim kurulu, genel kurul toplantısının ardından ilk toplantısını yaparak görev dağılımı yaptı.
Buna göre Başkan Hüseyin Güven, Başkan Vekili Mustafa Kortun, Genel Sekreter Ayşemden Akın, Dış İlişkiler Sekreteri Yurdakul Cafer, Sayman İbrahim Güneşer, Eğitim Sekreteri Özgül G. Mutluyakalı, Örgütlenme Sekreteri Didem Menteş, faal üye Hüseyin Ekmekçi ile Halil Davulcu oldu. Osman Kurt ile Sami Özuslu ise yedek üye olarak görev yapacak.
Denetleme Kurulu Ali Baturay, İzzet Volkan ve Artun Çağa’dan oluşurken; Onur Kurulu’na Perihan Aziz, Neriman Cahit ve Ümral Akpınar getirildi.
Sami Taşarkan başkanlığında toplanan genel kurulda, KTGB Başkanı Cenk Mutluyakalı faaliyet, İbrahim Güneşer de mali raporu okudu ve her iki rapor da üyeler tarafından aklandı.

“SORUNLAR ANCAK İŞ VE GÜÇ BİRLİĞİYLE GİDERİLEBİLİR”

Birlik Başkanı Mutluyakalı genel kurulda yaptığı konuşmada faaliyetleri anlatarak, Gazeteciler Birliği’nin kurumsallaşmaya ihtiyacı olduğunu, uzman kadro oluşturulmazsa birliğin tüm etkinliklerin altından kalkamayacağını kaydetti.
Mutluyakalı, en büyük eksikliğin gazeteleri, radyo ve televizyonları gezememek ve çalışanların sorunlarını dinleyememek olduğunu ifade etti.
Basın-Sen ile iş ve güç birliği konusunda eksiklikler olduğunu da vurgulayan Mutluyakalı, basın emekçilerinin sorunlarının ancak iş ve güç birliğiyle giderilebileceğine dikkat çekti.
Mutluyakalı, yeni dönemde gazetecilerin daha çok işbirliği yapması ve birliğe daha fazla üye katkısı olmasını temenni etti.
Genel kurul dilek ve temennilerin ardından tamamlandı. Üyeler, tüm basın örgütlerinin iş ve güç birliği içerisinde çalışmasının basın sektörü açısından olumlu olacağına inanç belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bu haber toplam 646 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler