1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YENİ ADLİ YILINDAKİ ATAMALAR
YENİ ADLİ YILINDAKİ ATAMALAR

YENİ ADLİ YILINDAKİ ATAMALAR

2012- 2013 Adli Yılı dün başladı. Bir askeri mahkeme olmak üzere 37 yargıç dün görev başı yaptı 2012- 2013 Adli Yılı dün itibariyle başlarken, yargıçların görev yerleri de belli oldu. Yüksek Mahkeme’deki 8 yargıç dışında, Kaza Mahkemelerinde gö

A+A-

 

 

2012- 2013 Adli Yılı dün başladı. Bir askeri mahkeme olmak üzere 37 yargıç dün görev başı yaptı

  

2012- 2013 Adli Yılı dün itibariyle başlarken, yargıçların görev yerleri de belli oldu. Yüksek Mahkeme’deki 8 yargıç dışında, Kaza Mahkemelerinde görevli 28 yargıç dün iş başı yaptı.

Yargıçların atamaları bir süre önce Yüksek Mahkeme Başkanı Nevvar Nolan, Başsavcı Aşkan İlgen, Barolar Birliği Başkanı Ünver Bedevi, Yüksek Mahkeme Yargıçları ve Cumhuriyet Meclisinden iki temsilciden oluşan Yüsek Adliye Kurulu tarafından yapıldı.

Yeni adli yılda bazı yargıçların görev yerleri değişmezken, bazı yargıçların da yeni atanma yerleri oldukça dikkat çekti.

 

LEFKOŞA KAZA MAHKEMESİ

Yüksek Adliye Kurulu, Lefkoşa Kaza Mahkemesi Başkanlığına Emine Dizdarlı’yı, Ceza Davaları Yargıcı olarak da Hale Ahmet Raşit’i atadı. Fadıl Aksun, Pınar Beyoğlu, Füsun Cemaller ve Fatma Şenol yargıç olarak Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görev alırken, Kıdemli Yargıçlar Bertan Özerdağ, Düriye Elkıran, Peri Hakkı ve Türkay Saadetoğlu da Kaza Mahkemesi Yargıçlığı’na getirildi.

 

GİRNE KAZA MAHKEMESİ

Girne’de ise Tanju Öncül Girne Kaza Mahkemesi Başkanı olarak görevini sürdürürken, Ceza Davaları Yargıçlığına Şerife Katip Kır atandı. Yargıç Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Talat Usar ve Kıdemli Yargıç Beril Çağdal Kaza Mahkemesi Yargıçlığı’nı bu sene de devam ettirecek.

Yüksek Adliye Kurulu, Güzelyurt ve Lefke Kaza Mahkemesi Başkanı olarak İlker Sertbay’ın görevini sürdürme kararını verirken, Ceza Davaları Yargıcı olarak da Alev Ulunay’ı atadı.

 

AĞIR CEZA MAHKEMESİ

Yüksek Adliye Kurulu, kararları çerçevesinde Lefkoşa ve Girne Ağır Ceza Mahkemeleri Başkanı ve Yargıcı aynı kaldı. Geçen yıl Lefkoşa ve Girne Ağır Ceza Mahkeme Başkanlığını sürdüren Bahar Sener bu yıl da aynı görevi yerine getirecek. Yargıç Musa Avcıoğlu da bu yıl aynı görevi icra ederken, Nüvit Gazi de Ağır Ceza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı olarak görev yapacak.

 

GAZİMAĞUSA KAZA MAHKEMESİ

Yüksek Adliye Kurulu kararları çerçevesinde Gazimağusa Kaza Mahkemesi Başkanlığına Gülden Çiftçioğlu getirilirken, Ceza Davaları Yargıcı olarak Banu Soyer atandı. Yargıç Hasan Dağlı, Tacan Reynar ve Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, Kaza Mahkemesi Yargıçlığı’na nakledildi.

 

GAZİMAĞUSA AĞIR CEZA

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde ise bu yıl Başkan olarak Ömer Güran görev alırken, yaklaşık 8 yıl Ceza Davaları Yargıcı olarak görev yapmış ve bazı davalarda yaptığı keskin açıklamaları ile tanınan Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin de Ağır Ceza Mahkemesi’ne atandı. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Yargıcı da Ayşen Toroslu nakledildi.

 

YÜKSEK MAHKEME

Yüksek Mahkeme ise şu isimlerden oluşuyor; Başkan Nevvar Nolan, Şafak Öneri, Necmettin Bostancı, Talat Refiker, Narin Şefik, Hüseyin Besimoğlu, Ahmet Kalkan ve Mehmet Türker.

Öte yandan Askeri Mahkeme Yargıcı olarak Ruşen Aksun görevlendirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2284 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler