1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YEMYEŞİL ORMAN KARALARA BÜRÜNDÜ
YEMYEŞİL ORMAN KARALARA BÜRÜNDÜ

YEMYEŞİL ORMAN KARALARA BÜRÜNDÜ

YAZIKLAR OLSUN Güngör bölgesinde dün öğle saatlerinde çıkan büyük yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle ve vatandaşların yardımıyla kontrol altına alındı. Polis Genel Müdürlüğü Nöbetçi Amiri Salih Altıncı saat 14.30 civarında TAK’a yaptığı

A+A-

 

YAZIKLAR OLSUN

 

 

Güngör bölgesinde dün öğle saatlerinde çıkan büyük yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle ve vatandaşların yardımıyla kontrol altına alındı.

Polis Genel Müdürlüğü Nöbetçi Amiri Salih Altıncı saat 14.30 civarında TAK’a yaptığı açıklamada, taş ocakları ile çöp alanı arasında devam eden yangının söndürülmesi için tüm birimlerin görev başında olduğunu, ancak insan gücüne de ihtiyaç duyulduğunu belirterek vatandaşları yardıma çağırmıştı.

Yangın söndürme çalışmalarını Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana koordine ederken, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi de yangın yerine giderek çalışmaları yerinde izledi. Bu arada Dikmen Belediyesi’ne ait tankerler yangın söndürme çalışmalarına katılırken, vatandaşlar da traktör ve iş makineleriyle yangına müdahale etti.  Yangın akşam saatlerinde kontrol altına alındı.

Yaklaşık 3 saatte kontrol altına alınabilen yangında 300 dönümlük alan kül oldu. Polisten aldığı bilgiye göre, taş ocakları bölgesinde belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında kül olan alanın bir bölümü çam, harnup ve zeytin ağaçlarından oluşuyor.

 

 


 

Fotoğraflar: Didem MENTEŞ

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 931 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler