1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YEMLERE DENETİM YAPILABİLİYOR MU?
YEMLERE DENETİM YAPILABİLİYOR MU?

YEMLERE DENETİM YAPILABİLİYOR MU?

Biyologlar sordu, sorular yanıtsız kaldı: Tavuk üretiminde kullanılan yemlere katkı yapılıyor mu? YEMLERLE İLGİLİ DENETİM YAPILABİLİYOR MU? Biyologlar Derneği, dün gazetelere verdikleri tam sayfa ilanlarla canlı hayvan üretiminde endişe verici boy

A+A-

 

Biyologlar sordu, sorular yanıtsız kaldı: Tavuk üretiminde kullanılan yemlere katkı yapılıyor mu?

 

YEMLERLE İLGİLİ DENETİM YAPILABİLİYOR MU?

 

Biyologlar Derneği, dün gazetelere verdikleri tam sayfa ilanlarla canlı hayvan üretiminde endişe verici boyutlara ulaşan tartışmalara dikkat çekti.

Başta tavuk üretimi olmak üzere, canlı hayvan üretiminde Hükümet’in gerekli önlemleri almadığına işaret eden Biyologlar, Hükümet yetkililerinin bu tartışmalar arasında hiçbir açıklama yapmasının da ‘düşündürücü’ olduğuna vurgu yaptı.

 “Hiç kimsenin ‘rant’ uğruna gıda güvenliğinden yoksun sağlıksız gıdalar tüketmek zorunda bırakılarak bizleri ‘Kanser’ olmaya mahkum etme hakkı yoktur” denilen ilanda, Başbakan ve Bakanlara da çeşitli sorular yöneltildi.

 

TARIM BAKANLIĞI SUS PUS

YENİDÜZEN’in gün boyu ulaşmaya çalıştığı Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerine ulaşılamadı. Ne Tarım Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, ne de Müsteşar Emirali Deveci’ye ulaşılırken, konuyla ilgili Tarım Bakanlığı’ndan da hiçbir açıklama gelmedi.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 925 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler