1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YELKENCİLERDEN ZEVKLİ YARIŞ
YELKENCİLERDEN ZEVKLİ YARIŞ

YELKENCİLERDEN ZEVKLİ YARIŞ

Yelken Motor Kürek Federasyonunun her yıl düzenlediği programlı üç yelken yarışından birincisi hafta sonu Girne Yavuz Çıkartma Plajında gerçekleştirildi

A+A-

 

 

Yelken Motor Kürek Federasyonunun her yıl düzenlediği programlı üç yelken yarışından birincisi hafta sonu Girne Yavuz Çıkartma Plajında gerçekleştirildi. Yelken Motor Kürek Federasyonu Optimist ve Lazer dallarında yılda toplam üç yelken yarışı düzenliyor. Bu yarışların neticesinde yılın şampiyon yelkencilerini ve kulüplerini belirliyor. Hafta sonu  yapılan yarışlarda Optimist dalında toplam altı yelkenci mücadele etti. Orta şiddetteki rüzgar altında yapılan yarışmada yelkenciler kıyasıya mücadele ederek zevkli bir yarış çıkarttılar.

 

Optimist'te dereceye giren sporcular;

1. Hasan Saygıner (Girne yelken kulübü)

2. Ayer Zekai (Mağusa su sporları kulübü)

3. Berk Ortunç (Girne yelken kulübü)

3. Arda Akyazı (Mağusa su sporları kulübü)

 

Optimist yarışından sonra şiddetini arttıran rüzgarla beraber saat 16.00'da erkek Lazer yarışı start aldı. Yarışın ilk 15. dakikasından sonra rüzgarın fırtınaya dönmesi ile birlikte dalga boyunun da çok yükselmesi ile tehlikeye giren yarışlarda yelkenciler emniyetleri sağlandıktan sonra dışarıya çıkarıldılar. Fırtına'dan dolayı herhangi bir olumsuz kazanın yaşanmaması için ve sporcuların emniyetleri açısından yarışlar saat 18.00 sularında iptal edilip ileriki bir tarihe ertelendi. 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 388 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler