1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YELKEN 41’İNCİ SIRADA
YELKEN 41’İNCİ SIRADA

YELKEN 41’İNCİ SIRADA

Türkiye Erkekler Satranç Şampiyonası’nda “Ankara Birincisi” olarak katılan temsilcimiz Mustafa Yelken, ilk beş turu 4 puanla geçmeyi başaran tek sporcumuz oldu

A+A-

 

 

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Erkekler Satranç Şampiyonası’nda “Ankara Birincisi” olarak katılan temsilcimiz Mustafa Yelken, ilk beş turu 4 puanla geçmeyi başaran tek sporcumuz oldu.

Antalya’daki Limra Hotel’de devam eden ve 309 sporcunun mücadele ettiği Türkiye Erkekler Satranç Şampiyonası’nın dördüncü turunda rakibi Arca Canbulat ile berabere kalıp puanlarını üçe yükselten Mustafa Yelken; beşinci turda 25’inci masada karşılaştığı rakibi Şenol Şahin’i mağlup etti ve 6’ncı tura 4 puanla başlamayı başardı.

Temsilcimiz Mustafa Yelken, dün akşam oynanması gereken 6’ncı tur karşılaşmalarında 8’inci masada rakibi Mert Yılmazerli ile karşı karşıya gelecekti. Mustafa Yelken “Beyaz” oynayacaktı.

 

DÖRT LİDER

 

10 tur üzerinden tamamlanacak olan Türkiye Erkekler Satranç Şampiyonası’nda 5’de 5 yapan 5 sporcu Umut Atakişi, Cemil Can Ali Marandi, Vahap Şanal ve Dragan Solak liderlik koltuğunun ortakları oldular.

7 sporcunun da 4,5’ar puana sahip oldukları şampiyonada Mustafa Yelken 4 Puan sahip olurken; 5 sporcumuz Evrim Kansal, Halil Şentuğ, Haluk Ramon Serhun, Ali Nailer ve Nejat Kıraçoğolu 3’er puan sahip.

İlk 3 turu 2,5 puan ile geçen iki sporcumuzdan biri olan Ekin Arca, son iki turda mağlup oldu ve 2,5 puanda kaldı.

 

KADINLARIMIZ 2’DE KALDI

 

69 Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası’nda, 5’de 5 yapan tek sporcu Cemre Yıldız lider durumda bulunuyor.

2 sporcu ile katıldığımız şampiyonada sporcularımızın ikisi de 2 puana sahip. Nilhan Yıldıran 42’inci, Ayşen Hasayar ise 48’inci sırada yer aldılar.

 

HEDEF İLK 30

 

KKTC Satranç Kafilesi’nde Kafile Başkanı olarak görev yapan Mehmet Özerkman, aynı zamanda kafilemizin antrenörlüğünü de yapıyor.

Türkiye Satranç Şampiyonası’nda, ilk 30’a giren sporcular, Avrupa Satranç Şampiyonası’na katılma hakkını elde edecekler.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 731 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler