1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YEKTAOĞLU VURGULADI
YEKTAOĞLU VURGULADI

YEKTAOĞLU VURGULADI

Dr. Yektaoğlu: “Ceza yasaları değişmezse, Sözleşmeler vitrinde süs olur” “Avrupa Konseyi Çocukların Cinsel Sömürü ve İstismara Karşı Koruması Sözleşmesi” İle “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlar

A+A-

 

 

Dr. Yektaoğlu:

“Ceza yasaları değişmezse,

Sözleşmeler vitrinde süs olur”

 

“Avrupa Konseyi Çocukların Cinsel Sömürü ve İstismara Karşı Koruması Sözleşmesi” İle “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi” Yasa Tasarılar bugün Meclis Genel Kurulu’nun gündeminde.

 

Geçtiğimiz hafta ilgili Meclis Komitesi’nden ‘oybirliği’ ile geçen Yasa Tasarıları’nda Kadına Yönelik Şiddetle ilgili olanın geçtiğimiz haftalarda Avrupa Konseyi Üyesi olarak ilk kez TBMM tarafından imzalandığını belirten Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Yektaoğlu, sözleşmelerin Meclis’ten geçirilmesinin Avrupa Konseyi’ne karşı bir iyi niyet bildirimi olduğuna işaret etti.

 

Bazı yönleri ile eksik, yetersiz, verimsiz ve çelişkili olan Ceza Yasalarımız’da gerekli değişiklikler, çağdaşlaşma ve yeniliklerin yapılması gerekliliğine işaret eden Dr. Yektaoğlu, aksi takdirde Meclis’ten geçecek Kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarına yönelik bu iki sözleşmenin de ‘vitrinde süs vazosu’ gibi durup bir işe yaramayacağına vurgu yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1231 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler