1. HABERLER

  2. YDÜ’nün rakipleri belli oldu
YDÜ’nün rakipleri belli oldu

YDÜ’nün rakipleri belli oldu

Lefkoşa temsilcisi E Grubunda: Basketbolu Geliştirenler Derneği (BGD), TED Ankara Kolejliler, Antalya’nın Yıldızları, Mersin Üniversitesi ve Yalova VIP ile mücadele edecek.

A+A-

Eren ŞİŞİK

Türkiye Kadınlar Basketbol 2.Ligi’nde mücadele eden Yakın Doğu Üniversitesi’nin (YDÜ) 1.turdaki rakipleri belli oldu. Lefkoşa temsilcisi E Grubunda: Basketbolu Geliştirenler Derneği (BGD), TED Ankara Kolejliler, Antalya’nın Yıldızları, Mersin Üniversitesi ve Yalova VIP ile mücadele edecek.

RAKİPLERİ TANIYALIM…

Basketbolu Geliştirenler Derneği (BGD)
Grubun şüphesiz en güçlü takımlarından birisi Basketbolu Geliştirenler Derneği. Şu anda Türkiye’de Yakın Doğu Üniversitesi ile birlikte 2.Lig’in en iyi takımı olarak gösterilen İstanbul temsilcisi 1.tur karşılaşmalarında oynadığı 14 maçta 14 galibiyet alarak adını namağlup 2.tura yazdırdı. Takımda Avery Talbert bu karşılaşmalarda kaydettiği 178 sayıyla takımın en skorer ismi konumunda. Talbert’in yanı sıra Yasemin Horasan, Safiye Karaman, Nihan Anaz ve Naile İvegin’li kadrosuyla BGD grubun favorileri arasında gösteriliyor.

TED Ankara Kolejliler
YDÜ’nün bulunduğu E Grubu’nda bir diğer güçlü ekip TED Ankara Kolejliler olarak gösteriliyor. 1.turda oynadığı 14 maçta 10 galibiyet alarak grubunu 3.sırada bitiren TED Ankara Kolejliler’in kadrosunda yabancı oyuncusu bulunmuyor. Tamamı Türkiyeli oyunculardan oluşan takımda 1.turun en skorer oyuncusu kaydettiği 138 sayıyla Derin Yaya oldu. Derin’in yanı sıra Meliha Nurdoğdu, Esen Özdemir ve Selay Yetkin de oynadıkları oyunla takımın 2.tura yükselmesine katkıda bulundu.

Antalya’nın Yıldızları
YDÜ’nün bir diğer rakibi ise Antalya’nın Yıldızları oldu. Özellikle 2.tur öncesi yaptığı transferlerle kapalı kutu konumuna gelen ve ne yapacağı belli olmayan ekip 1.turda oynadığı 16 maçta 11 galibiyet ve 5 mağlubiyet aldı. Grubunu 3.sırada tamamlayarak adını 2.tura yazdıran Antalya temsilcisinin en skorer oyuncusu176 sayıyla Şirin Altuntabaklı olarak görünüyor. Antalya’nın yıldızları kadrosunu yeni isimlerle de güçlendirmiş durumda.

Mersin Üniversitesi
Grupta Yakın Doğu Üniversitesi’nin en iyi tanıdığı ekip kuşkusuz Mersin Üniversitesi. Zira Mersin temsilcisi ile 1.turda da aynı grupta yer alan YDÜ iki karşılaşmayı da rahat bir oyunla kazanmasını bilmişti. Grupta oynadığı 16 maçta 9 galibiyet alan Mersin Üniversitesi takımı grubu 5.sırada tamamlayarak adını 2.tura yazdırmasını bildi. Kadro yapısı itibariyle Mersin temsilcisinin 2.tur şansı düşük gözükse de Mersin Basket’e YDÜ ile birlikte tek yenilgiyi tattıran takımdı.

Yalova VIP
Grubun bakıldığında en zayıf takımı olarak Yalova VIP takımı görülüyor. Yalova temsilcisi 1.turda bulunduğu grubunda oynadığı 14 maçta yalnızca 5 galibiyet elde edebildi. Buna rağmen grubu 5.sırada tamamlayarak adını 2.tura yazdırmayı başaran Yalova takımı aldığı 9 yenilgiyle YDÜ’nün grubunda bulunan takımlar arasında en fazla yenilen takım konumunda. Takımın en etkili ismi olarak İrem Beriş ve Meriç Yenal görülüyor.

Bu haber toplam 1044 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler