1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. YDÜ'den ücretsiz ders imkanı
YDÜ'den ücretsiz ders imkanı

YDÜ'den ücretsiz ders imkanı

 YDÜ, yurt dışındaki üniversitelerde eğitim gören ve Covid-19 salgını nedeni ile ülkemize dönmek zorunda kalan KKTC vatandaşı öğrencilere, eğitim aldıkları bölümlerine uygun, Bahar döneminde 3 derse ücretsiz kayıt imkanı sunuyor. 

A+A-

 Yakın Doğu Üniversitesi, yurt dışındaki üniversitelerde eğitim gören ve yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeni ile ülkemize dönmek zorunda kalan KKTC vatandaşı öğrencilere, eğitim aldıkları bölümlerine uygun, Bahar döneminde 3 derse ücretsiz kayıt imkanı sunuyor. 
YDÜ’den yapılan açıklamada, COVİD-19 pandemisi nedeni ile eğitim aldıkları ülkeden ayrılarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne dönmek zorunda kalan öğrencilerin, Yakın Doğu Üniversitesi online dersleri üzerinden kendi müfredatlarına uygun olarak ücretsiz 3 derse kayıt yaptırabilecekleri duyuruldu. 
Açıklamada, öğrencilerin alacakları derslerin transkripti ile uluslararası kredi sistemine uygun olarak eğitim gördükleri Üniversitelerde bu derslerden muaf tutulacağı kaydedildi. 
Yakın Doğu Üniversitesi’nin online eğitim derslerinden yararlanmak isteyen ve yurt dışında eğitim gören KKTC vatandaşı öğrenciler info.uzebim@neu.edu.tr adresinden kullanıcı adı ve parola alarak, istedikleri derslere kayıt yaptırabilecek.

Bu haber toplam 1259 defa okunmuştur
Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler