1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YDÜ'DEN ŞİİR YARIŞMASI
YDÜDEN ŞİİR YARIŞMASI

YDÜ'DEN ŞİİR YARIŞMASI

Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Araştırmaları Merkezi, geleneksel üniversitelerarası şiir yarışması için başvuru almaya başladı.

A+A-

 

Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KAM), geleneksel üniversitelerarası şiir yarışması için başvuru almaya başladı.

 

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, şiir yazmayı özendirmek için düzenlenen şiir yarışmasında konu serbest olacak ve yarışmaya en çok üç şiirle katılım olabilecek.

 

Değerlendirme Jürisi ise, Prof. Dr. İsmail Habib Derzinevesi, Doç. Dr. Esra Karabacak ve Dr. Erdoğan Saracoğlu’ndan oluşacak.

 

Açıklamada, şiirlerin en geç 2 Aralık Cuma gününe kadar 3 nüsha halinde YDÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Sekreterliği’ne posta ile veya şahsen teslim edilmesi gerektiği ifade edildi.

 

Katılımcıların şiirlerinde rumuz kullanmaları, şiirlerini gönderecekleri kapalı zarfın içinde de ayrı bir kapalı zarfta kullandıkları rumuz ile birlikte açık isim, kısa özgeçmiş ve adreslerini de bildirmeleri gerektiği belirtildi.

 

Jüri üyelerinin yarışmaya katılan şiirleri değerlendirmesinin ardından 16 Aralık Cuma günü saat 14:30’da Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphanesi’nde düzenlenecek törenle, dereceye giren katılımcılara plaket ve para ödülleri verilecek.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 794 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler