1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YDÜ'DE ACI GÜN
YDÜDE ACI GÜN

YDÜ'DE ACI GÜN

Kaldığı öğrenci yurdunda yaşamını yitiren YDÜ Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği dördüncü sınıf öğrencisi Kural Günay dün okulda düzenlenen törenle dualarla uğurlandı

A+A-

 

 

Solunum yetmezliği nedeniyle önceki gün kaldığı öğrenci yurdunda yaşamını yitiren YDÜ Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği dördüncü sınıf öğrencisi Kural Günay dün okulda düzenlenen törenle dualarla uğurlandı

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) yurdunda önceki gün ölü olarak bulunan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 4 sınıf öğrencisi Diyarbakırlı 25 yaşındaki Kural Günay dün YDÜ yurtları önünde yapılan tören ve kılınan cenaze namazının ardından 19.10 uçağıyla defnedilmek üzere memleketi olan Diyarbakır’a gönderildi.

Günay’ın naaşı, ailesinin cenazesini aldığı Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi morgundan  sonra, cenaze namazı kılınmak üzere YDÜ’de kaldığı 12. yurdun önüne getirildi.

Günay’ın sınıf arkadaşları başta olmak üzere okuldaki öğrenci arkadaşları da törene katılarak onu gözyaşları ve dualarla uğurladılar.

Astım hastası olduğu öğrenilen Kural Günay, 4 Mart Pazar günü rahatsızlanmış ve Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne giderek tedavi olmuştu. Günay iki gün sonra okulda kaldığı 8.yurtta solunum yetmezliğinden ölmüştü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 972 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler