1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YDÜ: ÜLKENİN EN GÖRKEMLİ CAMİSİNİ YAPACAĞIZ
YDÜ: ÜLKENİN EN GÖRKEMLİ CAMİSİNİ YAPACAĞIZ

YDÜ: ÜLKENİN EN GÖRKEMLİ CAMİSİNİ YAPACAĞIZ

Yakın Doğu Üniversitesi, ülkenin en görkemli camisini yapacağını açıkladı.

A+A-

 

 

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), ülkenin en görkemli camisini yapacağını açıkladı.

YDÜ ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültelerinin işbirliği ile düzenlemekte olan “Hadislerin Güncel Değeri” konulu “I. Hadis İhtisas Sempozyumu” bugün başladı.

YDÜ Büyük Kütüphanesi’nde başlayan sempozyuma Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Raşit Küçük, YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel, Rektör Prof. Dr. Ümit Hassan ve çok sayıda davetli katıldı.

HASSAN

YDÜ Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan, konuşmasında Marmara Üniversitesi ile YDÜ işbirliği nezdinde ilk yılını sürdürmekte olan İlahiyat Fakültesi’nin meydana gelmesinde çok sayıda himmet sahibinin doğrudan ve dolaylı değerli katkıları olduğunu belirterek, öncelikle Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarlığını belirtti.

TC Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Kuran-ı Kerim okumasıyla başlayan Sempozyumda Açılış konuşmasını yapan Rektör Prof.Dr.Ümit Hassan, Ülkeye en büyük camii’n Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde yapılacağını duyurdu. 

 

SUİÇMEZ

YDÜ İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. Yusuf Suiçmez de, YDÜ’nün İlahiyat Fakültesi’nin kuruluşunda ve bu sempozyumun yapılmasında kendilerine büyük desteği olan Kurucu Rektör Dr. Suat Günsel’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş’a teşekkürler etti.

AKÇA

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça da konuşmasında, böyle bir tabloyla karşı karşıya kalınmasının büyük bir mutluluk sebebi olduğunu belirterek “Yeni açılan böyle bir fakültede bu şekildeki etkinlikler son derece takdire şayandır” dedi.

Emeği geçen herkese teşekkürler eden Akça, sempozyumda yapılacak çalışmalarla tüm dünya Müslümanları, Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC adına önemli çıkarımlar sağlanacağını belirtti.

Sempozyum yarın da devam edecek.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 726 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler