1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YDÜ OLİMPİYATLARA HAZIRLANIYOR
YDÜ OLİMPİYATLARA HAZIRLANIYOR

YDÜ OLİMPİYATLARA HAZIRLANIYOR

2016 Rio Olimpiyatları'na hazırlık kampı Türkiye Olimpik Kulaçlar seçmelerinde YDÜ'nün 1 yüzücüsü üstün performans sergileyerek başarı gösterdi.

A+A-

 

 

2016 Rio Olimpiyatları'na hazırlık kampı Türkiye Olimpik Kulaçlar seçmelerinde Yakın Doğu Üniversitesi’nin (YDÜ) 1 yüzücüsü üstün performans sergileyerek başarı gösterdi.

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye genelinde en iyi yüzücülerin çalışma kampı seçmelerinde 12 yaş grubunda Başak Bizden 1.827 puanla 6'ıncı sırada yer aldı.

YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel, YDÜ’lü genç yüzücünün Türkiye sıralamasındaki performansın tüm toplumumuz için gurur vesilesi olduğunu söyledi.

Günsel, “Yüzme takımımız yılların deneyimi ve altyapısıyla Yakın Doğu Üniversitesi pırlantasıdır.

Adada kıtalı gibi yaşarken kıtalararası olimpiyat yarışlarına yüzücülerimizin katılmasının ilk adımını gururla attık. Türkiye Yüzme Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Olimpik Kulaçlar seçmelerinde 1 Yakın Doğu yüzücüsünün yer alması, Yakın Doğu’nun 2016 Olimpiyatları’nda kulaç atmaya hazır olduğunun en güzel göstergesidir” dedi.

YDÜ Kurucu Rektörü Suat Günsel, 2016 yılına kadar olağanüstü bir çalışma ile YDÜ’lü yüzücülerimizin olimpiyatlara hazırlanması için YDÜ’nün tüm olanaklarıyla gerekenin çok üstünde bir performans sergileyeceğini söyledi.

Günsel, “Toplumumuza yaşattığımız güzellikler ve ilklere bir de olimpiyat altın madalyası eklemek YDÜ’nün boynunun borcudur” dedi.

Dr. Suat Günsel, 2016 Rio Olimpiyatları’na YDÜ’nün geniş bir kadroyla katılacağını ifade ederek, “Takımımızı da alınlarından öpüyorum. Şimdiden olimpiyatlardaki altın madalyamızın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 468 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler