1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YDÜ: KIBRIS’IN EN BÜYÜK CAMİSİNİ YAPACAĞIZ
YDÜ: KIBRIS’IN EN BÜYÜK CAMİSİNİ YAPACAĞIZ

YDÜ: KIBRIS’IN EN BÜYÜK CAMİSİNİ YAPACAĞIZ

YDÜ, kampüs alanı içerisine “Kıbrıs’ın en büyük” camisinin yapılacağını ve temelinin, 20 Temmuz Harekatı’nın yıldönümünde atılacağını açıkladı

A+A-

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), kampüs alanı içerisine “Kıbrıs’ın en büyük” camisinin yapılacağını ve temelinin, 20 Temmuz Harekatı’nın yıldönümünde atılacağını açıkladı.

YDÜ’den yapılan yazılı açıklamada, üniversitenin tasarladığı ve kampüs alanı içerisinde konumlandırılacak olan “Kıbrıs’ın en büyük ve en yüksek kapasiteli” camii ve “Kıbrıs’ın ilk İlahiyat Fakültesi” inşaatı için temel atma hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğu bildirildi.

Kurucu Rektörü Suat Günsel, 20 Temmuz Mutlu Barış Harekatı yıldönümünde temellerinin atılması planlanan YDÜ Camii’nin, konumu, kapasitesi ve fiziki özellikleri itibarıyla yalnız YDÜ’nün değil, tüm vatandaşların uğrak yeri olacağı görüşünü ifade etti.

İlahiyat Fakültesi binasının da “Kıbrıs'ta bir ilk” olduğuna işaret eden Günsel “Bilindiği üzere geçtiğimiz öğrenim yılında 140 öğrenci ile eğitime başlayan İlahiyat Fakültemiz, bu yıl da 140 öğrenci almayı planlamaktadır” diyerek her iki yapının heyecanını yaşadıklarını kaydetti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1253 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler