1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YDÜ ÇIFTE ŞAMPIYON
YDÜ ÇIFTE ŞAMPIYON

YDÜ ÇIFTE ŞAMPIYON

KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen “2012 Üniversiteler Spor Oyunları” içerisinde yer alan Üniversiteler 2012 Yüzme Şampiyonası dün erkekler ve kadınlar kategorilerinde gerçekleşti. Her iki kategoride de birinciliği Yakı

A+A-

 

 

 

 

KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen “2012 Üniversiteler Spor Oyunları” içerisinde yer alan Üniversiteler 2012 Yüzme Şampiyonası dün erkekler ve kadınlar kategorilerinde gerçekleşti. Her iki kategoride de birinciliği Yakın Doğu Üniversitesi elde etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerekleşen yarışmalar Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi,  Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi mücadele etti. Sporcu katılımının da büyük olduğu şampiyonada, sporcuların mücadelesi de çetin geçti.

Yarışmalarda başarılı olan sporculara madalyalarını Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Beyhan Gürgöze, Girne Amerikan Üniversitesi BESYO Müdürü Mustafa Apak ve YDÜ Spor Dairesi Müdürü Hakan Atamtürk birlikte verdiler.

“2012 Üniversiteler Spor Oyunları”, futsal ve kriket şampiyonlarının sonuçlanmasıyla tamamlanacak.

Üniversiteler 2012 Yüzme Şampiyonası’nda takımsal değerlendirmede dereceye giren üniversiteler ve sıralama şöyle:

 

Kadınlar

1.Yakın Doğu Üniversitesi

2.Doğu Akdeniz Üniversitesi

3.Girne Amerikan Üniversitesi

 

Erkekler

1.Yakın Doğu Üniversitesi

2.Doğu Akdeniz Üniversitesi

3.Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 799 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler