1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YAZILI ÖLÜM TEHDİDİNE 6 AY HAPİS CEZASI
YAZILI ÖLÜM TEHDİDİNE 6 AY HAPİS CEZASI

YAZILI ÖLÜM TEHDİDİNE 6 AY HAPİS CEZASI

Paşaköy Belediyesine ait Halı Saha Lokalinin camlarını kırdıktan sonra, "ölüm, öleceksiniz hepiniz" yazılı bir kağıt bırakan zanlıya 6 ay hapis cezası

A+A-

 

 

Paşaköy Belediyesine ait Halı Saha Lokalinin camlarını kırdıktan sonra içeri giren ve “ölüm, öleceksiniz hepiniz” yazılı bir kağıt bırakıp Lokal İşletmecisi Celalettin Çağlayan’a dolaylı olarak öldürme tehdidinde bulunan Zafer Payas (27) Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nce 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Başkan Ömer Güran, kıdemli Yargıç Nüvit Gazi Hacı ve üye yargıç Ayşen Toroslu’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nın oybirliği ile aldığı kararı Başkan Ömer Güran okudu.

İddia Makamı adına kıdemli Savcı Cevat Rıza’nın Mahkemeye aktardığı olgulara değinen Güran, sanığın 4 Şubat 2011 tarihinde Celalettin Çağlayan’ın çalıştırdığı lokalin camlarını, ve ayrıca lokal önünde bulunan arızalı bir van aracın camlarını kırıp 900 TL lik hasara uğrattıktan sonra lokale girdiğini söyledi. Güran,sanığın ölüm tehdidi içeren yazılı bir kağıdı da bir masa üzerine bıraktığını belirtti.

 

ÇAĞLAYAN ŞİKÂYETÇİ OLMADI

Avukat Şakir Karataş, sanıkla ilgili hafifletici nedenleri belirtirken Çağlayan’ın şikâyetçi olmadığını, Barış, Ruh ve Sinir Hastanesinde psikolojik tedavi gördüğünü belirterek ceza verilirken sanık aleyhine getirilen benzer 7 ayrı davanın da dikkate alınmasını istedi.

Başkan Ömer Güran, geçmişte sabıkaları olan ve 1 yıl hapis yatan sanığa,hafifletici nedenleri de dikkate aldıktan sonra 6 ay hapislik cezası verdiklerini açıkladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 788 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler