YAZIK

YAZIK

Bir izmarit, zeytin ağaçlarının sonu oluyordu Karpaz anayolunda çıkan yangın geçici bir süre trafiğin aksamasına sebeb oldu. Sigara izmaritinden çıktığı öğrenilen yangın Kumyalı köy girişi yakınlarında içerisinde zeytin ağaçlarının da bulunduğu 10 dönümd

A+A-

 

Bir izmarit, zeytin ağaçlarının sonu oluyordu

 

Karpaz anayolunda çıkan yangın geçici bir süre trafiğin aksamasına sebeb oldu. Sigara izmaritinden çıktığı öğrenilen yangın Kumyalı köy girişi yakınlarında içerisinde zeytin ağaçlarının da bulunduğu 10 dönümden fazla bir alanın yanmasına sebep oldu. Dün saat 12.00 sularında Kumyalı, Ziyamet anayolunda bir araç sürücüsünün attığı bir izmaritten çıktığı düşünülen yangında 10 dönüme yakın bir alan, içerisinde bulunan zeytin ağaçları ile birlikte yandı. Yangın söndürme çalışmaları sırasında itfaiye ekiplerinin yangına erken müdahale etmek için yolun kenarında durması geçici olarak trafiğin aksamasına sebeb oldu. Bölge halkı ve itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi ise fazla büyümden soğutulan yangında 4 zeytin ağacının kısmen ve 10 dönüme yakın kuru otların bulunduğu alanı küle çevirdi.

Karpaz vatandaşları, bölgede özellikle sürücülerin dikkatsizce atılan izmaritlerin doğamızı parça parça yok ettiğini ve acilen buna bir çözüm bulunması gerektiğini belirtti. Bölgede ya bakanlığın ya da belediyelerin ortakaşa bir çalışma ile yol kenarlarında bulunan kuru otları temizlemesi gerektiğini söyleyen vatandaşlar, trafikte her şeye ceza varken araçta sigara içen sadece şöforlere ceza uygulnadığını ama araçlarda yolcu olarak bulunanların içtikleri sigaraları aracın penceresinden attıklarını iddia etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 789 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler