1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YATLAR ÜLKEMİZE GELİYOR
YATLAR ÜLKEMİZE GELİYOR

YATLAR ÜLKEMİZE GELİYOR

EMYR Rallisi kapsamında yaklaşık 35 tekne Pazar günü Girne Yat Limanında olacak

A+A-

 

 

 

 

23’ncü Doğu Akdeniz Yat Rallisi kapsamında her yıl ülkemize gelen tekneler bu yıl da ülkemize geliyor. Yaklaşık 35 tekne Pazar günü Girne Marina’da olacak.

İstanbul Ataköy Marina’dan başlayarak, Ege ve Akdeniz kıyıları, KKTC, Lübnan, Suriye, İsrail ve Mısır güzergahı takip edilerek gerçekleştirilen EMYR (Doğu Akdeniz Yat Rallisi) devam ediyor. Bu yıl iç karışıklıklar nedeniyle Suriye uğramayacak olan tekneler Pazar günü Girne’de olacak.

Pazar günü yaklaşık 35 teknenin Girne Marinaya gelmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu katılımcılara Pazar akşamı Girne Kalesi’nde bir resepsiyon verecek.

Adamıza gelecek olan tekneler Perşembe sabahı doğu sahil şeridini takip ederek Yeni Erenköy’deki Karpaz Gate Marina’ya gidecekler. Burada yapılacak kokteylin ardından da Lübnan’a gitmek üzere yelken açacaklar.

Perşembe sabahı ülkemizden yaklaşık 10 tekne katılımcılarla birlikte yelken açarak Caretta Rallisi’ni gerçekleştirmek üzere yola koyulacaklar. Caretta Rallisi’nde güzergah Girne Marina – Karpaz Gate Marina – Girne Marina şeklinde olacak.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 553 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler