1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YATÇILAR YEMEKTE BULUŞTU
YATÇILAR YEMEKTE BULUŞTU

YATÇILAR YEMEKTE BULUŞTU

Yelken, Motor ve Kürek Federasyonu, yeni sezon açılışını, üyelerine verdiği eşli yemekle gerçekleştirdi.

A+A-

 

 

Yelken, Motor ve Kürek Federasyonu, yeni sezon açılışını, üyelerine verdiği eşli yemekle gerçekleştirdi. 

Eziç Prenium Restoran’da gerçekleştirilen yemeğe, yelkenli ve motorlu yat sahipleri ve deniz sevdalıları eşleriyle birlikte katıldı. Delta Marina ile Karpaz Gate yetkililerinin de davetli olduğu geceye Türkiye’de denizcilik üzerine yazdığı yazılarıyla ve çıkardığı kitaplarıyla tanınan Meriç Köyatası da katıldı.

 

CARETTA RALLİSİ’NİN TARİHİ DEĞİŞECEK

Yelken, Motor ve Kürek Federasyonu Başkanı Zeki Taşçı, yıllardır kendi imkânlarıyla mücadele verdiklerini belirterek, yetkililerin gereken desteği göstermek bir yana kendilerini yalnız bıraktığına dikkat çekti. Taşçı, her yıl geleneksel olarak düzenlenen 20 Temmuz Yat Rallisi ve Erenköy Rallisi’nin aynı tarihte yapılacağını ancak Caretta Yat Rallisi’nin tarihinin bu yıl değişeceğini kaydetti.

 

SİYASİLER YOKTU

Sezon açılışı yemeğinin açılış konuşmasını yapan Yelken, Motor ve Kürek Federasyonu Başkanı Zeki Taşçı, konuşmasına “Bakanlar burada olsaydı” diyerek başladı.

Dünya ülkelerinin denizcilik sektörünün getirilerinin farkında olduğunu, ancak ülkemizde henüz gerekli alt yapının bulunmadığına işaret eden Taşçı, “Ülkemizde hala Venedik ve Lüzinyan dönemlerinde geliştirilen Girne ve Mağusa Limaları kullanılmaktadır. Gerekli alt yapı yok. Bu nedenle ülke insanımız bile, kendi yatını ülkemize getiremiyor” dedi ve yetkililerin denizcilerle bir araya gelip, sorunları çözmelerini istedi.

Gecede konuşan konuşmacılardan biri, ayni zamanda Mayreu Yat Sahibi olan Türk Bankası Genel Müdürü Yunus Rahmioğlu oldu. Denizcilik ve deniz sporlarına gösterilen ilginin yeterli olmadığını söyleyen Rahmioğlu, “Devlet olacaksak, devlet isek, bu sadece karada olmaz, denize de hakim olmalıyız” şeklinde konuştu.

 

ÖDÜL TÖRENİ

Kuzey Kıbrıs Yat Kulübü’nün tanıtım kokteylinde 3’üncü Caretta Yat Rallisi’ne katılanlar arasında gerçekleşen fotoğraf çekme ve balık tutma yarışmalarında başarılı olanlara da ödülleri verildi.

Balık Tutma Yarışması Birincisi Kazım Soyer olurken; Fotoğraf Yarışması’nın birinci ve ikincisi İlkin Kalıpçıoğlu, üçüncüsü ise Salih Toros olarak ödüllerini aldılar.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1297 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler