1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YAŞ'TAN TUTUKLU GENERALLERE EMEKLİLİK ÇIKTI
YAŞTAN TUTUKLU GENERALLERE EMEKLİLİK ÇIKTI

YAŞ'TAN TUTUKLU GENERALLERE EMEKLİLİK ÇIKTI

Bu yıl rütbe bekleme süresini dolduran 55 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle, 1 amiral ise yaş haddini doldurduğu için emekliye sevk edildi

A+A-

 

 

Yüksek Askeri Şura'nın üç gün süren toplantısı sonrası alınan kararlara göre, bu yıl rütbe bekleme süresini dolduran 55 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle, 1 amiral ise yaş haddini doldurduğu için emekliye sevk edildi.

 Emekli edilen komutanlardan 40'ı, Balyoz ve Ergenekon gibi davalarda tutuklu yargılanıyor.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, YAŞ ağustos ayı olağan toplantısında, 30 Ağustos Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere, 29 general ve amiralin bir üst rütbeye, 47 albayın ise general ve amiralliğe yükseltildiği, 33 general ve amiralin görev sürelerinin 1 yıl uzatıldığı belirtildi.

Açıklamada, "bu yıl rütbe bekleme süresini dolduran 55 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle 30 Ağustos 2012 tarihinden itibaren, 1 amiral ise yaş haddini doldurduğu için 01 Eylül 2012 tarihinden itibaren emekli olacaklardır." denildi.

(YAŞ) ağustos ayı olağan toplantısında, 33 general ve amiralin görev süreleri 1 yıl uzatıldı.

1 korgeneral orgeneralliğe, 8 tümgeneral korgeneralliğe, 17 tuğgeneral tümgeneralliğe, 39 albay tuğgeneralliğe, 1 tümamiral koramiralliğe, 2 tuğamiral tümamiralliğe, 8 albay da tuğamiralliğe terfi etti. Şura kararlarına göre, Korgeneral Galip Mendi orgeneralliğe yükseltildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 443 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler