1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'YAŞLILAR DA ÖZELE TESLİM'
YAŞLILAR DA ÖZELE TESLİM

'YAŞLILAR DA ÖZELE TESLİM'

KTAMS, yaşlıların bakımı hizmetlerinin özele devredileceğini iddia ederek buna tepki gösterdi. KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle

A+A-

 

 

KTAMS, yaşlıların bakımı hizmetlerinin özele devredileceğini iddia ederek buna tepki gösterdi. KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

         Devlet en temel görevlerinden birisi olan yaşlıların bakımı hizmetlerini de özel sektöre terk etmeye hazırlanıyor. Sosyal devlet olma özelliğini hızla erozyona uğratmaya devam eden işbirlikçi UBP hükümetinin mevcut huzurevinin eğreti bir durumda yetersiz hizmet vermesinden rahatsızlık duyması ve çağdaş yaşlı bakım evleri yapması gerekirken bir üniversite  bünyesinde böyle bir tesisin yapılacağının açıklanması akıllara sağlıkta yaşananları getirmektedir.

         Her gün daha da fakirleştirilmekte olan halkın yaşlılık dönemlerinde sığınacakları çağdaş bakım evlerinin devlet tarafından hizmete açılması günümüzün en önemli ihtiyaçlarından birisi olduğu düşüncesindeyiz. Buralarda ücretsiz veya çok düşük ücret ile yaşlı insanlarımıza hizmet verilmesini KTAMS olarak ısrarla talep ediyoruz.    

         Özelleştirme politikaları sonucunda en temel kamusal hizmet alanları olan sağlık ve eğitimde parası olmayanlara verilen hizmetin kalitesi her geçen gün azalmaktadır. Gözüne yaşlı kesimi kestiren UBP hükümeti önce emeklilerin maaşlarına el atmış fakat mahkeme duvarına çarpmıştır. Daha sonra paralı sağlık uygulamasına geçmiştir. Şimdi de yaşlıların bakımı için zaten yetersiz olan hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artıracağı yerde bu kamusal alanı da özel sektöre terk etmeye hazırlanıyor.

         En temel hizmetleri bile halkına veremeyecekse bu hükümet ne için vardır?

 

 

                                              

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 511 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler