1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yasin bize önemli bir ders verdi
Yasin bize önemli bir ders verdi

Yasin bize önemli bir ders verdi

Lapta deplasmanına birçok eksikle giden Mağusa Türk Gücü, bu maçtan galip gelmesini bildi. Tabi Lapta’daki kötü gidişat devam ediyor. Geçtiğimiz gün oynanan karşılaşmada Lapta savunmasının ciddi hataları mağlup olmalarına zemin hazırladı. Mağusa Tü

A+A-

 

 

 

Lapta deplasmanına birçok eksikle giden Mağusa Türk Gücü, bu maçtan galip gelmesini bildi. Tabi Lapta’daki kötü gidişat devam ediyor.

Geçtiğimiz gün oynanan karşılaşmada Lapta savunmasının ciddi hataları mağlup olmalarına zemin hazırladı. Mağusa Türk Gücü’nün attığı iki gol savunmada görev yapan stoperlerin tamamen bireysel hataları. İki gol birbirinin kopyası.

Bu sezon oynadığı maçlarda iyi bir grafik çizen Lapta savunma oyuncusu Şahin’in kötü bir maç çıkarması dikkatlerden kaçmadı. Sakatlanana kadar oynadığı maçlarda katı savunma anlayışı ile dikkat çeken bu oyuncu, Mağusa Türk Gücü maçında çok iyi bir maç çıkaramadı.

İlk golde kendine doğru gelen uzun topu arkasına düşürünce, fırsatçı oyuncu Yasin bu ikramı geri çevirmedi.

İlk devresi 1-0 MTG üstünlüğü ile tamamlanan karşılaşmanın ikinci devresinin başında yine aynı tip bir hata farkın 2’ye çıkmasına neden oldu. Yine havadan gelen bir top, Şahin ve Mitat arkalarına düşürüyor, Yasin yine bu oyuncuların arkasına koşarak topu alıyor ve Cenk’in üzerinden aşırtma bir vuruşla topu ağlara gönderiyor.

İlerleyen dakikalarda Lapta Teknik Direktörü Mustafa Özarabacı Şahin’i oyundan alınca, biraz kötü oynamanın vermiş olduğu üzüntü biraz da takımının maçta geride olması Şahin’in sitemlerini duymamıza sebep oldu. Sakatlığından dert yanıyordu. Belli ki tam olarak iyileşemedi, sezon başında gösterdiği performansı bu maçta gösterememesinin sebebini buna bağladı. Tabi sakatlıktan çıktıktan sonra eski performansınıza kavuşmanız zaman alır.

Lapta’da dikkatimi çeken diğer bir nokta, uzun zamandır bu takımın formasını giyen Gökhan’ın ikinci devrenin ilk çeyreğinin bitmesine kısa bir süre kala oyundan alınması.

Kupa karşılaşmaları öncesinde Lapta’yı Göçmenköy ile oynadıkları karşılaşmada da izleme şansı bulmuştum. Bu maçta da Gökhan aynı zaman diliminde oyundan alınmıştı. Hatta kazandıkları penaltı atışın gole çeviremeyince oyundan çıkarılmıştı. İki maçta da Lapta mağlup durumdayken oyundan alınan Gökhan belki de Mustafa hocanın taktik değişiklik düşüncesi ile oyun dışında kalıyor ancak kendisinin takımından memnun olduğunu dile getirmesine rağmen yerine giren oyuncular her iki maçta da pek bir varlık gösteremedi, gösteremiyor.

Diğer bir Lapta oyuncusu Dennis bana göre sakatlanıp oyun dışına çıkana kadar takımının en iyi oyuncusuydu. Gerek yaptığı yerinde müdahaleler, gerekse geriye düşerek top alması ve takımın ileriye çıkışlarında katkı sağlaması bakımından iyi bir maç çıkardı, ta ki 85’te sakatlanıp oyun dışında kalana kadar.

Dennis’in sakatlanmasında oyun durmazken, arkasında gelişen bir olay bana göre maça damgasını vurdu ve ülke futbolunda sonuçtan öte sporcu sağlığının da ne kadar önemli olduğunu gösteren bir olay yaşandı. Dennis yerde kaldıktan sonra topu kazanan MTG futbolcusu Deniz, Lapta savunmasının solundan içeri girdi, altı pas üzerinde boş bulunan Yasin’e al da at dercesine bir pas çıkardı. Yasin, Dennis’in sakatlığı nedeni ile müsait olmasına rağmen topu ağlarla buluşturmak yerine dışarıya attı. Bu yaklaşım taraflı tarafsız herkes tarafından alkışlandı. Bende kendisini ayağa kalkarak alkışladım.

Yasin bize başta insan, sonra da sporcu sağlığının her şeyden önemli olduğunu gösterdi, bu konuda bizlere önemli bir ders verdi. Kendisini bu hareketinden dolayı bir kez daha tebrik etmek istiyorum.

Mağusa Türk Gücü çok eksiği olmasına rağmen maçtan galip gelmesini bildi. Kadro genişliği bakımından diğer takımlara göre daha avantajlılar ve bunu Lapta karşısında avantaja çevirdiler. Üst sıralarda Yenicami ve Doğan Türk Birliği’nin puan kaybettiği haftada elde ettikleri bu galibiyet onların bu yarışta tekrardan bende varım demesine olanak sağladı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1147 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler